Eldurvult a helyzet hétfőn: kemény vita zajlott a Parlament soros ülésén hétfőn.
Miről szólt a vita hétfőn a Parlament épületében?
Izzott a levegő az Országgyűlésben hétfő délután: a képviselők napirend előtt estek egymásnak. A gazdasági válságról, a gyerekek digitális védelméről, pénzlenyúlásról és az orosz–ukrán háborúról is vitáztak a politikusok.

Parlament 2025. április 7-én / Fotó: Nyugati Fény
Gazdasági válság és közbeszerzési korrupció: Jámbor András odavágott
A napot Jámbor András (Párbeszéd–Zöldek-frakciótag) nyitotta azzal, hogy „baj van, vagy legalábbis baj felé haladunk”. Szerinte a gazdasági válságért részben Donald Trump vámjai, de főleg a kormány közbeszerzési korrupciója a felelős, amely a magyar cégek renoméját is rombolja nemzetközileg.
Fónagy János (Fidesz) válaszában nemes egyszerűséggel letudta a kritikát: nem a kormány hibája, hanem „a történelem, Trianon és a háborúk” miatt tart itt az ország. Szerinte a foglalkoztatás csúcson van, és a társadalmi egyenlőtlenség bizony nem fog eltűnni, de majd kezelgetik.
Digitális függőség a gyerekeknél: Dúró Dóra kemény javaslatcsomaggal állt elő
Ezután Dúró Dóra (Mi Hazánk) fokozta a hangulatot: kifejtette, hogy a hároméves kor alatti gyerekek digitális eszközhasználata „visszafordíthatatlan idegrendszeri károsodást” okoz, a kormány pedig a fülét sem mozdítja. Egy hétpontos javaslatcsomagot is benyújtott, többek között eszközökre kötelező figyelmeztető címkéket, okoseszközmentes állami táborokat és gyermekvédelmi adót javasolva.
Rétvári Bence kormányoldalról tapsolt egyet (!): szerinte már régóta dolgoznak az ügyön a Digitális Jólét Programban, és „minden jó szándékú javaslatot szívesen vesznek”.
A parlamenti adok–kapok következő nagy dobása Lukács László György (Jobbik) volt, aki kijelentette:
„a professzor, a kasszafúró rokonai és a neki segédkező állam
a világ legnagyobb pénzrablását hajtották végre”
– utalva a Matolcsy-féle jegybanki alapítványi botrányra.
Kapcsolódó: Lecsukják Matolcsy Györgyöt? Kitálalt az MNB sikkasztási botrányáról a jegybank volt alelnöke
Fónagy újfent védelmébe vette a kormányt: az MNB független, az ÁSZ független, „olvassák el az ÁSZ-jelentést” – javasolta.
Közpénztücskök, luxizás és a Szerencsejáték Zrt.: Komjáthi Imre beszólt Lázárnak
Komjáthi Imre (MSZP) sem maradt adós a kritikával: emlékeztette a házat, hogy 2011-ben maga Lázár János mondta ki:
„akinek semmije nincs, annyit is ér”.
Most pedig Lázár panaszkodik a luxusról (!). Komjáthi szerint „közpénztücskök” szaporodtak el, akik a Szerencsejáték Zrt. pénzein híztak meg.
Fónagy gyorsan kontrázott: a Szerencsejáték Zrt. támogat sok társadalmilag hasznos ügyet is – természetesen saját bevételeiből.
Összeomlik a Fidesz rendszere? Sebián-Petrovszki László szerint már megkezdődött
Majd Sebián-Petrovszki László (DK) csapott oda: a Fidesz rendszere a megalkuvásra épül, most pedig „politikailag bajban vannak” a gazdaság romokban, a gyülekezési jog módosításával pedig
elássák a saját rendszerüket.
Panyi Miklós kormányoldalon visszavágott: „megmosolyogtató”, amikor „Gyurcsány pártja” válságkezelési tanácsokat ad, és kioktatja őket gyülekezési jogból, miközben az IMF-et ők hívták be annak idején. A gyerekvédelemről sem feledkezett meg gyorsan egy mondat erejéig.
Egészséges magyar gyermekek nélkül nincs jövő: új drogellenes javaslat a Parlamentben
Közben Hollik István (KDNP) egy ritka pillanatra békére intett: „egészséges magyar gyermekek nélkül nincs jövő”. Ezért kábítószerellenes albizottságot akar létrehozni a Népjóléti Bizottságon belül.
Rétvári nyomatékosította: „nincs kegyelem” azoknak, akik drogokkal teszik tönkre mások életét.

Rétvári Bence 2025. április 7-én a Parlamentben / Fotó: Nyugati Fény
A végére maradt a külpolitika: Halász János (Fidesz) szerint „szégyen”, hogy a baloldal három év háború után is háborúpárti (?). Szerinte Trump a béke reménye, de Brüsszel és a hazai baloldal a fegyverszállításokat támogatja (?!). Állítását ugyan semmivel nem támasztotta alá.
A fideszes Hidvéghi Balázs rátett egy lapáttal: „jó lett volna, ha nemzeti minimum születik”, de az ellenzék csak Brüsszel érdekeit szolgálja, miközben a kormány nem támogatja Ukrajna gyorsított EU-csatlakozását.
A Parlement élő közvetítését itt tudod követni:
(OrszággyűlésÉLŐ/Youtube/Index nyomán)