A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodája nyomoz a Neumann János Egyetemért Alapítvány körüli hűtlen kezelés miatt.
Hűtlen kezelés és más bűncselekmények miatt
nyomozást indított a Neumann János Egyetemért Alapítvány ellen
a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodája – tájékoztatott róla kedden a kecskeméti önkormányzat ellenzéki frakciója.
Nyomoz a rendőrség a Neumann János Egyetemért Alapítvány 127 milliárdja miatt
A Szövetség a Hírös Városért Egyesület szerint ez egyben azt is jelenti, hogy Szemereyné Pataki Klaudia kecskeméti polgármester felelősségét is meg kell állapítani.
A fideszes városvezető ugyanis ott ült a Neumann János Egyetemért Alapítvány kuratóriumában, amikor a Magyar Nemzeti Bank (MNB) 127 milliárd forintot betett az intézménybe. Megszavazta azt a döntést is, amikor hűtlenül kezelték ezt a pénzösszeget, ezzel jelentős vagyoni kárt okozva az egyetemnek.
A Szövetség a Hírös Városért Egyesület Facebook-bejegyzését teljes terjedelmében közöljük:
„A Szövetség nem csak beszél – dolgozik is!
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodája hivatalosan értesítette a Szövetség a Hírös Városért frakcióvezetőjét, hogy feljelentésünk tartalma azonos a Neumann János Egyetemért Alapítvány körüli, hűtlen kezelés és más bűncselekmények gyanúja miatt már folyamatban lévő nyomozás tartalmával.
Ennek megfelelően a mi beadványunkat is csatolták az eljáráshoz.
Ez fontos visszajelzés: nem hagyják figyelmen kívül a szavunkat. És ez csak a kezdet.
Mi, a Szövetség tagjai nem sunnyogunk, nem hallgatunk, és nem söprünk semmit a szőnyeg alá. Mert Kecskemét nem a hallgatás városa, hanem az igazságé!
Nagyon reméljük, hogy a nyomozás gyorsan és hatékonyan lezajlik, a bűnösök felelősségre vonása nem marad el, és a kecskemétiek pénzét visszaszerzik!
Hajrá Kecskemét!
Hajrá igazság!”
Az MNB alapítványa Kecskemét városának is hatalmas kárt okozott
Megírtuk, hogy a Pallas Athéné Domus Meriti Alapítvány pénzeit és befektetéseit kezelő Optima Zrt.
127 milliárd forintot vont be az egyetem vagyonkezelő alapítványától
abból a pénzből, amelyet az állam adott az egyetem vagyonkezeléséhez.
Az Optima a pénzeket tőzsdei vállalatokba fektette,
a tőkét külföldre vitte, ráadásul szinte egyetlen ágazatba, az ingatlanpiacba fektette be.
Pénz helyett mással akartak fizetni
Amikor eljött volna az ideje annak, hogy a vagyonkezelő visszaadja az elvileg befektetésekkel megforgatott pénzt az egyetemnek, akkor pénz helyett más törlesztési módokat ajánlott fel. Többek közt épületeket vagy a Metropolitan Egyetemet birtokló vagyonkezelőjét.
A portál szerint a legutóbbi ajánlat már arról szólt, hogy 18 milliárd forint készpénz mellett
a lengyel cégben lévő 20 százalékos tulajdonrészt adnák.
Amivel az értékvesztés mellett az a gond, hogy a részvényekből nehezebb egy építkezést finanszírozni, hiszen azokat előbb pénzzé kellene tenni.
Arról is beszámoltunk, hogy a kecskeméti egyetemen tavaly beígért 144 milliárd forintos fejlesztésből sem lesz semmi, miután eltőzsdézték a pénzt.
(Szövetség a Hirös Városért Egyesület/Facebook)