Az Egyesült Államok kormány szerint Magyarországon kiugróan magas a korrupció, ami miatt szükséges vámokkal büntetni hazánkat.
Donald Trump kormánya a múlt héten lényegileg vámháborút indított a világ ellen. Az Egyesült Államok kormánya közzétett egy jelentést, amiben elmagyarázza, melyik országra miért vetnek ki vámokat. Ebben külön kiemelik, hogy
Magyarországon hatalmas a korrupció mértéke, ami árt az USA vállalatainak.
Többek közt Mészáros Lőrinc miatt akadtak ki Trumpék
„Az USA cégei komoly aggodalmukat fejezték ki a magyar közbeszerzéseket illetően, mert azok nem mindig átláthatók, és rendre helyi és más EU-n kívüli szereplőknek kedveznek, például még Kínának is. A korrupció a magyar közbeszerzési eljárások esetében mély aggodalmakra ad okot Magyarországon, annak ellenére is, hogy számos intézkedés történt az ügyben az elmúlt években.”
– írták a jelentésben.
Tehát az amerikaiaknak azzal van bajuk, hogy rengeteg magyar közbeszerzést eleve úgy ír ki a kormány, hogy azt
Mészáros Lőrinc, vagy Tiborcz István, illetve más, kormányközeli vállalkozók nyerjék meg.
Számítások szerint Magyarországot különösen rosszul fogják érinteni Trump vámja. Az járműgyártásnak kitett magyar gazdaság ugyanis különösen sebezhető, a 25 százalékos vám pedig az Audinak, a Mercedesnek és a BMW-nek nagyon fog fájni. Pontosan azoknak a gyártóknak, amelyekre a hazai gazdaság épül.
(valaszonline.hu nyomán)