Erről mindenképpen be akart számolni a követőinek.
Megtartották Orbán Viktorék 2024 első kormányülését, legalábbis erről árulkodik egy, a kormányfő közösségi oldalán frissen közzétett bejegyzés.
Bizonyára volt miről tárgyalnia a kabinetnek, a szerdai nap – hasonlóan a többihez – nem sok jót tartogatott a számukra.
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke közölte, hogy bár a magyar kormány a közösség több feltételét is teljesítette, bizonyos aggályok miatt továbbra is befagyasztva marad körülbelül 20 milliárd eurónyi uniós forrás.
Az uniós intézmény elnöke a reggeli órákban azt is megosztotta, hogy a bizottság készen áll Ukrajna támogatására a magyar kormány hozzájárulása nélkül is, azaz 26 tagállam egyezségkötésével is megelégszenek.
Mellesleg a magyar kormányfő ellen egyre érik az ellenállás Brüsszelben: Petri Sarvamaa finn kereszténydemokrata EP-képviselő aláírásgyűjtésbe kezdett annak érdekében, hogy az uniós kormányok
visszavonják Magyarország szavazati jogát az Európai Tanácsban.
Felhők gyülekeznek Orbánék felett Magyarországon is: a friss értesülések szerint újabb sztrájk várható a tömegközlekedésben, az érintett dolgozók ugyanis nem elégedettek a felajánlott bérfejlesztéssel.
Eközben immár harmadik alkalommal röppen fel a hír, hogy egy magyarországi cég magyar dolgozókat bocsát el a vendégmunkások alkalmazásáért.
Varga Ferenc, a Demokratikus Koalíció árnyékkormányának bér- és munkaügyi árnyékminisztere ezzel összefüggésben hangsúlyozta, hogy az
Orbán-kormány rendre lódít
a vendégmunkások behozatalát, a vendégmunkástörvényt illetően.
Mint mondta, az árnyékkormány a kormányváltás után megtiltaná, hogy bármely cég magyarokat rúgjon ki azért, hogy helyettük vendégmunkásokat alkalmazzon.
Mellesleg a dél-koreai Bumchun vállalat kirúgásai miatt a Nagy Márton vezette Nemzetgazdasági Minisztérium is vizsgálatot indított szerdán. Erről >>ITT<< írtunk bővebben.
Mindennek ellenére a tárcavezető optimistán nyilatkozott a hazai gazdaság helyzetéről, korábban és most is azt hangoztatta, hogy 2024 a növekedés éve lesz.
Nagy Márton többek között közölte, hogy szerinte a gazdasági stabilitást már elérték, kevesebb állami beavatkozás kell, vége a vészkormányzásnak – mondandója azonban hagy némi kivetnivalót maga után, tekintve az elmúlt napok elkeserítő KSH-adatait.
(Orbán Viktor/Facebook/Nyugati Fény)