Alulmaradt a V4-es országokkal, Ausztriával, továbbá az uniós országokkal szemben is.
Alulmaradt Magyarország a V4-es országokkal, Ausztriával, valamint az uniós átlaggal szemben többek között
- a várható élettartam (2022-es adat),
- a felsőfokú végzettséggel rendelkezők száma (2022-es adat),
- az organikusan művelt területek aránya (2021-es adat),
- az erdővel borított területek aránya (2022-es adat),
- a megújuló energiából származó energiafelhasználás (2022-es adat),
- és a GDP-hez való környezetgazdasági hozzájárulás (2020-as adat)
tekintetében a novekedes.hu friss összesítése szerint.
Mint rámutattak, a gazdasági pozíciónkat szem előtt tartva a V4-ek között átlagban a harmadik helyet foglaljuk el, ám a vizsgált értékek közül több esetben is a rangsor végén állunk.
Az elemzésből továbbá kiderült, hogy vészesen magas (12,4 százalék) az iskolából kimaradók aránya a 18 és 24 év közötti korosztályban a 2022-es adatok szerint.
A nem dolgozók és nem is tanulók aránya a 15-24 éves korcsoportban (9,9 százalék) már két éve sem volt alacsony, sőt, a váratlan kiadásokat finanszírozni nem tudók aránya (33,9 százalék) is magas volt 2022-ben.
Továbbá a képzetlenek aránya is aggodalomra ad okot, a 2 évvel ezelőtti adatok szerint a 15-29 éves korcsoport tagjainak több mint 36 százaléka tartozott ebbe a körbe.
Ahogy korábban írtuk, az oktatás helyzete egyre elkeserítőbb hazánkban: az intézmények folyamatos szakemberhiánnyal küzdenek, a pedagógusok béremelése körül forrnak az indulatok, miközben az érintettek rendre a kedvezőbb munkakörülményekért demonstrálnak.
A hazai gazdaság helyzete sem szívderítő: Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szokásokhoz híven egy-egy „hurráoptimista” közleménnyel próbálja szépíteni a naponta érkező elkeserítő adatokat.
Kapcsolódó cikk:
https://nyugatifeny.hu/2024/01/04/mit-muveltek-orbanek-lesujto-kepet-festett-magyarorszagrol-a-neves-ujsagiro