Meghátrált a MOME fideszes vezetése: Ajánlatot tettek a rektort buktató diákoknak

A MOME Alapítvány új kollektív szerződés megkötésére tett javaslatot a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem hallgatóinak.

Békülékeny hangnemet ütött meg, majd

új kollektív szerződés megkötését ajánlotta az egyetem polgárainak

a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemért Alapítvány vezetője, Böszörményi-Nagy Gergely.

„A MOME Alapítvány kész meghallgatni minden olyan javaslatot, amely az egyetem javát szolgálja, ám ezeket az egyetem vezető testületével, a szenátussal folytatott párbeszéd keretében kívánja megvitatni. A fenntartó és a szenátus közötti konstruktív együttműködés biztosíthatja, hogy a MOME fejlődése zavartalanul folytatódhasson.”

– írta vasárnapi közleményében az alapítvány.

Fellázadtak a diákok a MOME fideszes vezetése ellen

Beszámoltunk róla, hogy a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) február 3-ai szenátusi ülését a hallgatók zavarták meg. Ők a rektor, Koós Pál személyi döntései és az egyetem szervezeti átalakításával kapcsolatos elégedetlenségüket fejezték ki.

Emiatt be is kellett rekeszteni az ülést.

A felháborodást a rektor decemberi döntései váltották ki, amikor három esetben elutasította a szenátus által támogatott vezetőjelölteket.

Helyettük két olyan személyt nevezett ki, akiket a szenátus nem támogatott. Ezek a döntések mélyítették a káoszt, ráadásul nem sokkal a tavaszi félév kezdete előtt.

A MOME vezetése az úgynevezett Jövő Egyeteme-projekt keretében alakítaná át az egyetem szervezeti struktúráját. Ennek szerintük az a célja, hogy az egyetem innovatívabbá váljon, és jobban szerepeljen a nemzetközi felsőoktatási versenyben.

Ezeknek a következménye lett, hogy múlt hét pénteken Koós Pál bizalmi szavazást kért maga ellen. A szenátus zártkörű ülésén a 31 tagból 27

szavazta meg a rektor leváltását.

A MOME is egyike volt a modellváltó egyetemeknek

A MOME is egyike azon alapítványi egyetemeknek, amelyeket gyakorlatilag privatizált az Orbán-kormány. Így ezek vezető testületeit fel tudták tölteni fideszes politikusokkal. Az egyetemi autonómia megsértése miatt azonban az Európai Unió kizárta a „modellváltó” intézményeket az Erasmus-programból.

(Kiemelt képünkön Böszörményi-Nagy Gergely látható)

(24.hu nyomán)

Valódi Hírek