Visszavonták egy akkumulátorgyár engedélyét.
Visszavonta a Budapest Környéki Törvényszék a gödi Samsung-gyár engedélyét. A súlyosan szennyező gyárat azonnal le kellene állítani – írta meg az atlatszo.hu.
A civileknek adott helyt a bíróság
Beszámoltunk arról, hogy a gödi Samsung-gyár tíz évre szóló, tavaly decemberben kiadott környezethasználati engedélyét a Göd-ÉRT Egyesület bírósági keresettel támadta meg. A civil szervezet a per idejére az azonnali jogvédelem elrendelését és a Samsung-gyár környezethasználatának megtiltását kérte a bíróságtól.
A Budapest Környéki Törvényszék megalapozottnak ítélte a civilek kérelmét és a per lezárultáig elrendelte a keresetlevél benyújtásának halasztó hatályát.
Jelenleg hatályos engedély nélkül működik a zajszennyező üzem,
a civilek emiatt a tevékenység felfüggesztését kérik a hatóságtól és a Samsung SDI-tól.
Áll a bál Gödön
Megírtuk, hogy a Samsung gödi akkumulátorgyára körül több mint másfél éve áll a bál. Ahogy arról beszámoltunk, 2022 októberében az LMP tett feljelentést természetkárosítás miatt. Tavaly júliusban tovább fokozódott a botrány, miután Mészáros Lőrincék természetvédelmi területet irtottak ki, hogy a gyár terjeszkedhessen.
Az olimpiai bajnokból lett polgármester, Kammerer Zoltán szeptemberben már biciklin menekült a kérdések elől.
Az emberre és a környezetre is veszélyes
Hihetetlen környezetszennyezést produkált a gödi Samsung-gyár. A dolgozók évekig rákkeltő anyagoknak voltak kitéve,
a levegőbe pedig 88 tonna magzatkárosító oldószer került,
a jelentős mennyiségű szén-dioxid mellett.
Rákkeltő anyagoknak kitéve dolgoztak
Az is kiderült, hogy tavaly júniusban a nikkel mennyisége a gyárban a megengedettnél 250-szer nagyobb volt. 2021-ben és 2022-ben összesen 133, 2023-ban pedig 44 emberről állapították meg a Samsungnál, hogy fokozottan ki vannak téve a rákkeltő anyagoknak.
A nikkel egy másik településen is komoly gondot okozott. Beszámoltunk arról, hogy a szigetszentmiklósi akkumulátorfeldolgozóban a megengedett határérték 2000-szeresét mérték.
Mindent összevetve: úgy tűnik, hogy Orbánék kedvenc beruházásai mind az emberre, mind a környezetre komoly veszélyt jelentenek.