Egy kirúgott oktató miatt tört ki a balhé.
Mint arról mi is beszámoltunk, kirúgták kedden a Budapesti Corvinus Egyetem oktatóját, aki tavasszal nem volt hajlandó kivételezni egy befolyásos családból jövő hallgatójával, majd vizsgálatot kezdeményezett a szabályszegés miatt.
Csütörtökre dolgozói fórumot hívtak össze az egyetemen Ádám Zoltán menesztése miatt, amely
parázs hangulatban zajlott
– tudta meg a Magyar Hang.
A lap beszámolója szerint a megjelent dolgozók többször vastapssal jelezték, hogy a kirúgott oktató mellett állnak, valamint olyan megjegyzések hangoztak el, mint például „bizalomvesztés történt”, a kirúgás „orwelli feeling”-et idéz, illetve „elviselhetetlen, alpári eljárás” volt az oktató menesztésének folyamata.
A tanárok a Corvinus vezetésének fenti ügyben folytatott kommunikációját is kritizálták. A dolgozók szerint azzal az ürüggyelm, amellyel Ádám Zoltánt elbocsátották,
„az emberek felét alsó hangon ki lehetne rúgni”.
Az indokok közt ugyanis az szerepelt, hogy „nem megfelelően kommunikált a felettesével”.
Az egyetem dolgozói szerint nem ez volt az első hasonlóan felháborító alkalom.
„Békaként főttünk”
– jellemezte a helyzetet egy oktató. Ezzel arra utalt, hogy a vezetőség lassan mindenkivel leszámol, aki nem áll be a sorba.
A Budapesti Corvinus Egyetem volt az első felsőoktatási intézmény, amelyet a kormány alapítványi struktúrába szervezett át, lényegében privatizálta azt. Az átszervezett egyetem kuratóriumának elnöke Hernádi Zsolt Mol-vezérigazgató lett.
A hallgatók biztosan nem jártak jól a „modellváltással”, ugyanis a Corvinus diákjai és oktatói sem mehetnek Erasmus-, illetve Horizon-ösztöndíjjal európai egyetemekre tanulni, ugyanis az intézmény nem tudja garantálni az uniós források célszerű felhasználását.