Így sikerült.
Alig négy hónapja adták át a felújított Operaházat, de már hámlik a főlépcső mennyezete – vette észre a Népszava.
Az Andrássy úti épületet csaknem öt év után nyitották meg, ezt nemcsak a nézők várták felfokozott érdeklődéssel, hanem a Fidesz is. A kormány ugyanis az átadó előtt nem sokkal – vélhetőleg némi motivációs céllal –
800 millió forinttal
toldotta meg a költségkeretet előre nem látható munkákra hivatkozva. A felújítás teljes ára az Angliában varratott függönnyel, a műemléki részek 24 karátos aranyfüst lemezzel való újraaranyozásával, az új színpadtechnikával együtt elérte az 55 milliárdot. Ez jóval több az eredetileg tervezettnél. Csupán a lámpák egymilliárdba, a székek 1,3 milliárdba kerültek.
Az árak ellenére azért maradt pár kevésbé ragyogó részlet is. Ilyen például a megmunkálatlan kopott faékkel kitámasztott szárnyas ajtó, a női mosdóban rendszeresen apróbb sikkantásokat kiváltó forró vizes csap, illetve a harmadik emelet vastag piros szalagokkal átkötött első üléssora, amely mindig üres, mert túl közel vannak a bársonyszegélyes mellvédhez. De a legmeghökkentőbb a főlépcső mennyezetén és a művészetek allegóriáját bemutató freskók egyikének szélén látható beázásra, vizesedésre utaló
hatalmas folt,
ahol már most pereg le a festék, hámlik a felső réteg.
Szerencse, hogy a kivitelező cég még nem vonult le. Az Operaházat ugyanis úgy adták át – akárcsak annak idején a Várkert Bazárt –, hogy nem volt teljesen kész. Az év folyamán fejeződnek be az üzemház munkálatai, az 5. emeleti jelmeztár helyére tervezett Medgyaszay-terem kialakítása. A későbbiekben valósul meg a Királyi lépcsőház és a Székely Bertalan-terem rekonstrukciója, valamint a homlokzaton a párkányszobrok restaurálása és cseréje. A beázás és az újbóli freskórestaurálás azonban aligha volt betervezve.
A beruházás levezénylését eredetileg Ókovács Szilveszter főigazgatóra bízta az Orbán-kormány, de 2018-ban átadták a feladatot a Liget-projektet jól menedzselő Baán Lászlónak és a Városliget Zrt.-nek.