Egy nő és az anyja kávéba őrölt ricinus magokkal akarta megölni a férjt, ám ő lehallgatta a két nőt. Később többször megjátszotta a rosszullétet.
Megrázó részletek derültek ki egy előre kitervelt emberölési kísérletről: a nyomozás jelenlegi állása szerint egy nő és az édesanyja három egymást követő napon is megpróbálták
megmérgezni a nő férjét ricinusmagból készített őrleménnyel.
Lehallgatta a feleségét és anyósát a férfi, így élte túl a gyilkossági kísérletet
A férfi azonban gyanút fogott, és rejtett hangfelvétellel leplezte le a gyilkossági kísérletet.
A gyanúsított nő, az édesanyja, a férfi, valamint a nő előző kapcsolatából származó gyermek közösen éltek egy háztartásban. A nő és a férje kapcsolata az elmúlt időszakban megromlott, a nő válókeresetet is benyújtott. A feszültség odáig fokozódott, hogy a nő és az anyósa 2025 tavaszán megállapodtak: megölik a férfit.
A nyomozás adatai szerint az anyós legálisan kapható ricinusmagokat vásárolt, majd azokat mozsárban összetörte. Az így készült mérget a férfi által esténként lefőzött kávéba tették – június 29-én, 30-án és július 1-jén is. A cél az volt, hogy a férfi reggeli kávézásával együtt elfogyassza a halálos dózist.
A férfi azonban gyanút fogott, és
rejtett hangrögzítőt helyezett el a lakásban,
amely rögzítette, hogy felesége és annak édesanyja részletesen beszélgetnek arról, hogyan és mivel próbálják meg kioltani az életét. A rögzített beszélgetések szerint a nők tudatosan és előre eltervezetten keverték a ricinusmagból készült őrleményt a kávéba.
A férfi végül egy alkalommal sem ivott a kávéból, hanem azt minden reggel termoszba öntötte, és
a két nő előtt színlelt rosszullétet.
Ennek köszönhetően nem következett be mérgezés, de a szakértők szerint a ricinusmag toxikus anyagai súlyos, akár halálos mérgezést is okozhattak volna 36–72 órán belül, máj- és veseelégtelenséget eredményezve.
Gyilkossági kísérlet miatt letartóztatták a két nőt
A Pécsi Járásbíróság a kísérleti szakban maradt, de különösen súlyosnak minősülő emberölési kísérlet miatt
elrendelte a két nő letartóztatását.
Az indoklás szerint megalapozottan lehet tartani attól, hogy szabadlábon megpróbálnának megszökni, elrejtőzni, befolyásolnák az eljárás szereplőit, vagy megkísérelnék befejezni a bűncselekményt.
Az ügyészség tudomásul vette a döntést, a gyanúsítottak és védőik ugyanakkor fellebbeztek a szabadlábra helyezés, illetve enyhébb kényszerintézkedés érdekében. A bírósági végzés így még nem jogerős.
(Kiemelt képünk illusztráció)
(birosag.hu nyomán)