Több súlyos baleset is történt korábban a bátonyterenyei gyár miatt.
3000 aláírást gyűjtöttek össze Bátonyterenyén, hogy tiltakozzanak az Orbán-kormány veszélyes gyára ellen
Sikerült több mint 3000 aláírást összegyűjteniük a Bátonyterenyén élőknek a városba tervezett akkumulátorgyár ellen. Mint arról korábban mi is beszámoltunk,
ez az az üzem, ahol több súlyos baleset is történt.
Ennél a gyárnál is valahogyan megesett, hogy több száz tonna engedély nélkül tárolt veszélyes hulladékot találtak az ellenőrök, akik arról számoltak be, hogy szúrós oldószerszagot éreztek, magukon bőr- és nyálkahártya irritációt is tapasztaltak.
Mérgező, rákkeltő anyagokat mutattak ki
A Bátonyterenyén lévő gyárnál a mérgező anyag 3,5-szerese volt az egészségügyi határértékhez képest. A káresemény egy, a hatóságokhoz be nem jelentett, engedéllyel nem rendelkező technológia kipróbálása során bekövetkező robbanás volt – idézte vonatkozó cikkében a Népszava az egyik szakértői jelentésben foglaltakat, amely a SungEel HiTech Hungary Kft. bátonyterenyei akkumulátor-újrahasznosító üzemében bekövetkezett robbanás után indult rendőrségi nyomozáshoz készült.
Megtiltották az üzem működését, de mégsem tiltották meg
A dél-koreai vállalat helyi üzeme több ízben megszegte a működéssel és hulladékgazdálkodással kapcsolatos előírásokat, ezért az üzem működését megtiltották. Jobban mondva „határozatlan időre felfüggesztették”. A cég szigetszentmiklósi gyárát is többször megbüntették a dolgozók veszélyeztetése miatt. Itt haláleset is bekövetkezett egy komoly szabálytalanság miatt. Arról is beszámoltunk, hogy bár felfüggesztetették az üzem működését, a SungEel Hitech Hungary Kft. mégis
megduplázná Bátonyterenyén az akkumulátor-feldolgozó üzemét (!).
Ezért is indították el a tiltakozó petíciót a helyiek, akik a lakossági fórumon is kifejezték tiltakozásukat az üzem ellen. Az RTL Híradó tudósítása szerint az emberek nem hiszik el, hogy a gyár biztonságosan tudna működni, ugyanis korábban már rengeteg probléma felmerült az üzemmel kapcsolatban.
Rendkívül súlyos szabálysértéseket tártak fel, mégis tovább terjeszkedne a cég Magyarországon
A hatósági ellenőrzések megállapították: a cég ismétlődően megszegte a hulladékok telephelyen belüli elhelyezésére vonatkozó szabályokat, a dokumentáció vezetése nem felelt meg az előírásoknak, és előfordult, hogy a megengedettnél nagyobb mennyiségű hulladékot dolgozott fel. A hivatal jelentése szerint a dél-koreai tulajdonú cég
összesen 24 pontban sértette meg az előírásokat, amivel legalább 13 dolgozó egészségét és testi épségét veszélyeztették.
A gyár mindezek ellenére meg is épülhet a városban, ezért a helyiek aláírásgyűjtésbe fogtak, hogy kifejezzék tiltakozásukat. A lakossági fórumon arra hívták fel a figyelmet, hogy a 3000 aláírást egy hónap alatt gyűjtötték össze, ugyanakkor attól tartanak, hogy ez még önmagában nem lesz elegendő arra, hogy megállítsák a dél-koreai cég pusztítását.
Videó:
Kapcsolódó:
FRISS: Engedély nélkül tároltak 300 tonna veszélyes akkumulátorhulladékot Heves megyében
Kétezerszeres mennyiségű rákkeltő anyagot mértek a magyar akkumulátorfeldolgozóban