Durva balhé Orbánéknál: Váratlanul csődeljárás alá került Mészáros Lőrinc exvejének a cége

Akár öt évet is kaphat.

Mi történt? Csődeljárás alatt áll Homlok Zsolt cége

Az Opten céginformációs adatbázisban fellelhető információk alapján április 5. óta

csődeljárás alatt áll a Homlok Építő Zrt.

A 24.hu úgy tudja, a bíróság döntése értelmében ideiglenes fizetési haladék illeti meg a szombathelyi székhelyű céget, amíg további döntés nem születik az ügyben.

Válása óta nem kap közbeszerzéseket, a GVH is megbüntette

A céget az a Homlok Zsolt vezeti, aki korábban Mészáros Lőrinc veje volt, ám mióta elvált Mészáros Ágnestől, már közbeszerzésekkel kapcsolatos beruházásokat sem kap. Ráadásul a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) is (éppen szilveszterkor) megbüntette a Homlok-csoportot (Homlok Zrt. és Homlok Kft.) több mint 1,2 milliárd forintra „brutális kartellezés” miatt.

A hvg.hu arra emlékeztetett, hogy a kartellező cégek lényegében saját magukat buktatták le. Rigó Csaba Balázs, a GVH elnöke szerint egy figyelmetlen adminisztrációs hibán csúsztak el. Egy közbeszerzési eljárás során ugyanis a Homlokhoz köthető cégek titkárságánál véletlenül ugyanazt a PDF-fájlt csatolták mindkét ajánlathoz, amelyek betűről betűre megegyeztek.

Homlok cége a legolcsóbb ajánlatokat adta

Meglepő, hogy az érintett közbeszerzésen Homlok érdekeltségei adták be a két legolcsóbb ajánlatot. A vasútépítésre kiírt tendert azonban végül nem ők, hanem Mészáros Lőrinc cége nyerte el – mintegy kétszer akkora összegért, mint amennyiért Homlok vállalatai vállalták volna a munkát, és körülbelül másfélszeres áron ahhoz képest, amennyit az állam eredetileg becsült.

Súlyos büntetésre számíthat

A GVH azonban nem tartotta indokoltnak a túlárazott nyertes ajánlat vizsgálatát. Az erre irányuló újságírói kérdésekre a hivatal kommunikációs vezetője csak annyit reagált:

„jókora fake news”, hogy Mészáros cégeit ne ellenőriznék.

Felhívták a figyelmet arra, hogy a versenytörvény értelmében a közbeszerzési kartellezés különösen súlyos jogsértésnek minősül, mivel közpénzeket érint, és akár öt évig terjedő szabadságvesztéssel is büntethető (!). Bár a GVH döntésében a személyes adatok ki vannak takarva, a dokumentumból kiderül: a megbírságolt cégek vezetői aktívan részt vettek az összejátszásban, amit

a hatóság súlyosbító körülményként értékelt.

Felidézték, a jogsértés idején – 2023 tavaszáig – Homlok Zsolt mellett testvére, valamint Mészáros Ágnes is tulajdonos volt a Homlok Zrt.-ben, mégpedig az akkor még férjével közös Properitus Vagyonkezelő Kft.-n keresztül.

Kapcsolódó:

Mi a fene folyik itt? Megszólalt Mészáros exvejének botrányos ügyeiről az orbáni bosszúhivatal

Pikáns részletek derültek ki Mészáros Lőrinc lányának válása utáni üzleti ügyeiről

Valódi Hírek