Furcsa dolog történik mostantól a bankszámláddal: Ezt érdemes tudnod!

Olcsóbb lesz bankolni, Varga Mihály megegyezett a bankokkal.

A megállapodás szerint öt intézkedéssel csökkentik a bankok egyes lakossági pénzügyi szolgáltatások díját. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) és a Magyar Bankszövetség (MB) megállapodásával egyszerűbbé, átláthatóbbá, olcsóbbá válnak a banki költségek – közölte az MTI-vel Varga Mihály jegybankelnök, miután hivatalában fogadta az MB vezetőit kedden.

Ingyenes alapszámla magas infláció esetén

A megállapodás szerint a bankok

a jövőben ingyenessé teszik az alapszámlát mindaddig,

amíg az infláció szintje három egymást követő hónapban 4 százalék alá nem süllyed. Ezzel párhuzamosan legkésőbb a PAD díjkimutatásokkal együtt a bankok értesítik azokat az ügyfeleket, akik a jelenleginél kedvezőbb számlacsomagot is választhatnának.

Emellett ügyfél-tájékoztató kampánnyal részletes felvilágosítást adnak a bankok számlacsomagjaik éves költségéről, így a már meglévő számlacsomag is összehasonlíthatóvá válik más, kedvezményesebb konstrukcióval.

A megállapodás szerint a pénzintézetek a

jegybanki díjcsomag-kalkulátorral segítik

a legkedvezőbb számlacsomag kiválasztását honlapjukon. A gyorsabb számlaváltás érdekében a régi számlát ezután online is felmondhatják az ügyfelek – írták.

Hozzátették: az MNB célja, hogy a banki szolgáltatások költségei érezhetően és fenntartható módon csökkenjenek, amelyben partnerként tekint a Bankszövetségre.

Az OTP már döntött

A Nemzetgazdasági Minisztérium és a bankszektor képviselői között lefolytatott „konstruktív egyeztetések alapján” az OTP Bank áttekintette, hogyan tud hozzájárulni az előzetes várakozásokat meghaladó infláció csökkentéséhez – erről a bank tájékoztatta az index.hu-t.

A tárgyalások alapján az OTP Bank vállalta, hogy kész több milliárd forint értékű kedvezményt meghosszabbítani.

Emellett 2025. május 1. és 2026. április 30. között kész összesen csaknem kétmilliárd forinttal csökkenteni a lakossági ügyfelei által fizetendő banki költséget. Jelezték, a bank

kész visszatérni a 2025. év eleji banki díjakhoz.

Ez azt jelenti, hogy az OTP Bank kész a fizikailag kibocsátott lakossági forint betéti bankkártyák 2025. május 1. és 2026. április 30. között esedékes éves díját minden ügyfél esetében a jelenleg érvényes éves díjhoz képest 700 forinttal csökkenteni, amennyiben ezen díjakra vonatkozóan nem lép életbe eltérő jogszabályi rendelkezés.

A betéti bankkártyával nem rendelkező lakossági bankszámlás ügyfeleinek hasonló értékben egyszeri jóváírást kész végrehajtani a bank 2025 júniusában, ugyanezen feltételezés mellett – írták.

Kijelentették, az OTP Bank már bevezetett díjkedvezményei változatlanul elérhetők a bank ügyfelei számára. Emellett azok egy részét meghosszabbítják 2026. június 30-ig.

A kormány adót emelt, a bankok áthárították, végül kapkodás és csodálkozás után léptek

Megírtuk, a Demokratikus Koalíció (DK) már április elején azt követelte, hogy a kormány az év végéig tiltsa meg a bankoknak, a biztosítóknak és a telekomcégeknek az áremeléseket. A kormány adót emelt, a bankok áthárították azokat, most pedig megy a kapkodás és a csodálkozás. Március végén a kormány már belengette, hogy lépéseket tehetnek az égbeszökő szolgáltatási díjak mérséklésére mind a banki, mind a telekommunikációs területen.

Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter akkor azt mondta, a kormány nemcsak a banki szolgáltatások, hanem más kulcsfontosságú területek áralakulását is figyelemmel kíséri. A telefon- és internetszolgáltatások díjai az elmúlt évben jelentős mértékben emelkedtek, így ezek nyomonkövetése mellett.

Akkor nem aggódott a kormány, amikor 2024 augusztusában hozott kormányzati döntés értelmében növekedtek a bankok tranzakciós illetékei, amit természetesen az ügyfelekre hárítottak. A lakossági számlákra vonatkozó díjemelési stop december 31-én lejárt. A tranzakciós illeték másfélszeresére nőtt, 0,3 százalékról 0,45 százalékra emelték.

Berobbant az inflációkövető adóemelés hatása

Megírtuk, miután az Orbán-kormány tétlensége miatt rengeteg pénz hiányzik a magyar kasszából, az EU-s pénzek hazahozatala helyett – amivel több mint 400 milliárd forintot buktak el – inkább az embereket sarcolja a kormány.

Az inflációkövető adóemeléssel és a 2025-ös megszorításokkal rengeteg pénzhez jut a költségvetés, az emberek zsebének kárára. A bankok már kaptak is az alkalmon, és az

infláció mértékével emelik a szolgáltatások díját.

Ez alapján évente, az előző év júliusi infláció mértékével növekednek bizonyos adók, például az üzemanyag, alkohol, gépjárműadó és regisztrációs adók.

Kapcsolódó:

Kiadta az ukázt Nagy Márton: Padlót fog Mészáros Lőrinc?

Valódi Hírek