Mi folyik itt? Alig jöttek ki a kínos adatok, máris lecserélték a KSH egyik vezetőjét

Megtörtént a csere: váratlan vezetőváltás a KSH igazgatóságában.

Júniustól Tóth Tamás vezeti elnökhelyettesként a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) Statisztikai Igazgatóságát – írta meg az index.hu.

Tóth a jegybanknál volt vezető korábban

A közgazdász végzettségű szakember korábban a Magyar Nemzeti Banknál (MNB) és az EXIM-nél dolgozott vezető pozícióban. A korábbi elnökhelyettes,

Valkó Gábor tudományos tanácsadóként folytatja munkáját a hivatalnál.

Tóth Tamás egyetemi oklevelét 2009-ben szerezte a Budapesti Corvinus Egyetem pénzügy szakán, majd 2016-ban doktorált a Széchenyi István Egyetemen. Abban az évben helyezkedett el a Magyar Nemzeti Banknál.

Közel 7 éven át elemző, vezető közgazdasági elemző, majd ügyvezető igazgató-helyettes pozícióban dolgozott.

2023-tól az EXIM-nél stratégiai és elnöki koordinációs igazgatóként a stratégiai elemzés és a döntéskoordináció szakterületek munkájáért felelt.

Valkó Gábor, a Statisztikai Igazgatóság korábbi elnökhelyettese a továbbiakban tudományos tanácsadóként támogatja a hivatal munkáját több mint 25 éves tapasztalatával és szakmai tudásával.

Furcsa egybeesés: egy nappal korábban publikálta a KSH a kínos GDP-adatokat: vajon van köze a vezetőváltás megtörténtéhez?

Érdekesség, hogy a KSH éppen egy nappal ezelőtt, kedden közölte az első negyedévről gyűjtött GDP-adatokat. Ez alapján stagnált, sőt némileg csökkent is a bruttó hazai össztermék az egy évvel korábbihoz képest: 0,4%-kal mérséklődött az érték.

Valódi Hírek