Karácsony Gergely bejelentette: sztrájkbizottság alakult a fővárosi dolgozók részvételével, demonstrációba kezdenek Orbán adója miatt.
A fővárosi dolgozók demonstrációra készülnek:g
sztrájkbizottságot alakítottak
– tájékoztatott róla hétfőn a közösségi oldalán Karácsony Gergely.
A BKV járatain is bemondatná Karácsony Gergely, hogy Orbán csődbe akarja vinni a fővárost
Karácsony Gergely Facebook-bejegyzését teljes terjedelmében közöljük:
„A BKV dolgozókkal való találkozón kaptam a hírt: demonstrációs és sztrájkbizottság megalakításáról döntöttek a fővárosi cégeknél működő szakszervezetek.
Indokolt és érthető lépés a sztrájk előkészülete, a ma délutáni találkozónkon részletesen is lesz módunk erről is beszélni.
Úgy van, ahogy arra a szakszervezetek is utalnak felhívásukban: aki Budapestet csődbe akarja lökni, azt Budapest magával rántja. A Budapest-ellenes politika az állam csődje.
A szakszervezetek azt kezdeményezik, Orbán Viktorral tárgyaljak a kormány politikájának következményeiről, én bárhol, bármikor készen állok erre.
A Budapest-család 27 ezer dolgozója, az őket képviselő érdekképviseletek pontosan értik: nem mehet így tovább, hogy Budapest finanszírozza az államot. Nem mehet úgy tovább, hogy a Budapesttől elvett pénzzel a költségvetés lyukait akarják betömni, miközben azok a lyukak egyre nagyobbak.
Elszegényítik Budapestet, miközben szegényedik az ország, csak az oligarcháik gazdagodnak. Azt üzente a minap a leggazdagabb a helikopterről nekünk is: húzzanak haza. De mi itt vagyunk otthon, Budapesten. A városunkért elmentünk a falig, ha kell, át is megyünk rajta. Mert Budapestnek működnie kell, Budapest élni akar, nem csak túlélni.
A következő napokban a fővárosi cégek dolgozóit is tájékoztatom a lépéseinkről, de a budapestieket is muszáj, erre
a buszok, villamosok és metrók hangbemondását is felhasználjuk.”
Az eredeti bejegyzést itt lehet megtekinteni:
(Karácsony Gergely/Facebook)