Több mint 400 ember életét taszította a kilátástalanságba a magyar kormány.
Döntöttek: a magyar kormány 200 család otthonát sajátítja ki a Nemzeti Közszolgálati Egyetem új kara miatt
Az Orbán-kormány közel egy éve kisajátításra ítélte (?) a Józsefváros szívében lévő bérháztömböt, hogy ezen a területen hozzák létre a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) új tanárképző karát. A „nemzeti” és „családbarát” Fidesz-kormány embertelen döntése következtében pedig egyik napról a másikra
több mint 400 ember életét taszították a teljes bizonytalanságba
– hívta fel a figyelmet riportjában a 24.hu.
Válaszokat követelnek a kormánytól
A VIII. kerületi önkormányzat 17 milliárd forintos kártérítést vár, hogy ebből az összegből biztosíthassa a lakók ellátását, azonban még az idei költségvetésben tervezett összeggel együtt is csupán 7,7 milliárd forint áll rendelkezésre. A lapnak nyilatkozó lakók válaszokat követelnek az állami szervektől.
„Se levél, se semmi nem érkezett, az önkormányzat is a sajtóból értesült, hozzánk pedig szájhagyomány útján jutott el a hír, hogy
a fejünk felett úgy döntöttek, kisajátítják az otthonainkat.
Persze nem ez volt az első dolog, amiről «elfelejtettek» szólni nekünk”
– mondta felháborodottan egy helyi lakó, Rózsa.
Tíz épület az Nemzeti Közszolgálati Egyetem tulajdonába kerül?
Azt írták, a jogszabályt a 2024-es önkormányzati választás előtt fogadták el, amely szerint a tíz épület a Nemzeti Közszolgálati Egyetem fenntartásába kerül (?), hogy itt épüljön meg az intézmény új, Nemeskürty István Tanárképző Kara.
A magyar kormány kegyetlen döntése pedig alapjaiban változtatta meg a Diószegi Sámuel utca és környékén élő, jellemzően nehéz anyagi helyzetben lévő 200 család – több mint 400 ember – életét, akik közül sokan örökbérleti joggal rendelkeznek. Arról számoltak be, hogy a döntés miatt
veszélybe került vált a lakhatásuk.
A „háborús veszélyhelyzet” miatt is intézkedtek
A tervezet szerint a lakóknak mindössze néhány hónapjuk lett volna, hogy elhagyják otthonukat, a törvényben azonban már az szerepelt, hogy az önkormányzatnak 2025. január 31-ig kellett volna felajánlania cserelakásokat, majd a tavaly júniusi választás után pár héttel, egy „háborús vészhelyzetre” hivatkozó rendelettel ezt a határidőt újabb egy évvel, 2026. január 31-ére tolták ki – írták.
Sem kormány, sem az NKE nem ad válaszokat
Kilátástalan helyzetük miatt a lakók és a Pikó András vezette önkormányzat egyre több kérdést tesz fel az ügyben, ám sem a kormányzat, sem az NKE nem adott számukra válaszokat (?). Annyi bizonyos, hogy az egyetem tanárképzése idén szeptemberben elindul, egyelőre egy ismeretlen helyszínen, míg a házak júliusban kerülnek az egyetem fenntartásába. Innentől kezdve pedig az intézmény lesz felelős többek között a takarításért is, amíg a lakók elhelyezésére nem kerül sor.
Minden rendben lesz?
„A kezdettől fogva semmiféle szándék nem volt arra, hogy rendezzék az életeket, amiket felforgattak. A kormány részészéről csak annyit hallhattunk, hogy
nyugodjunk meg, minden rendben lesz.
Közel egy év után ott tartunk, hogy azt se mondták, mi lesz az otthonainkkal, hol fogunk lakni, vagy esetleg elfelejtettek minket.
Azt üzenném a politikusoknak, hogy itt szegények laknak, nem hülyék! Kisember vagyok, nem érdekel, hogy mit csinált a jobb- vagy a baloldal, azt viszont akarom, hogy ne legyen politikai játszma az életünk”
– mondta a lapnak Balázs, aki 1999 óta él a Diószegi utca egyik önkormányzati lakásában. Megjegyezték, neki több sztrókja is volt, így fontos lenne számára, hogy lakóhelyéhez közeli egészségügyi ellátást tudjon igénybe venni.
Kapcsolódó:
Orbánék kicsavarták a hatalmat a lakosság kezéből, 62 milliárd sorsa dőlt el
Orbánék meglépték, amitől mindenki tartott: Rengeteg család kerülhet utcára
Kiderültek a brutális részletek: Elképesztő kilakoltatásra készülnek Orbánék
Mindenről kitálalt egy egyedülálló anyuka: Nagyon ráfáztak a kormány szerelemprojektje miatt