Csúnya bukta: Magyarországon bizniszelt egy uniós szankciók alatt álló belarusz üzletember

Letelepedési kötvényes szál is felbukkan a történetben.

Több százmilliós árbevételt ért el a cég, amit Magyarországon jegyzett be egy uniós szankciók alatt álló belarusz üzletember – leplezte le az Átlátszó. A portál megtudta, hogy a férfit, Viktor Chevtsovot, korábban pénzügyi bűncselekményekkel gyanúsították. Miután a Belorusz Oknyomozó Központtal (BIC) közösen elkezdték a kutatást Magyarországon, a NAV

azonnal felfüggesztette a cég működését.

Hirtelen „észbe kaptak” az adóhatóságnál

A PS Commodities Kft. működését ugyanis azzal az indokkal függesztette fel a NAV, hogy az

„az Ukrajna területi integritását, szuverenitását és függetlenségét aláásó vagy fenyegető intézkedések miatti korlátozó intézkedésekről szóló (…) vagyoni korlátozó intézkedés alá esik”

– idézte a portál.

Viktor Chevtsov a Lukasenka-rezsim egyik ismert intézője, minden jel szerint Magyarországon több százmilliós árbevételt generált, úgy tűnik, érdemi tevékenység nélkül. 2019-es bejegyzését követően a vállalkozás a következő évben már 180 milliós árbevételt ért el. 2021-ben az eredménye nulla volt, majd 2022-ben 264 millióra ugrott a cég árbevétele. 2023-ban már 346,57 milliós bevételt könyvelt. Ugyanebben az évben a cég saját vagyona 3,2 millióról a 37-szeresére nőtt.

Kapcsolódó: Elképesztő: Visszahozzák a letelepedési kötvényprogramot Orbánék

Letelepedési kötvényekkel kapcsolatos összefonódások

Honlapjuk szerint MOL-motorolajokat is forgalmaztak, de a MOL a portál megkeresésére cáfolta, hogy beszállítója lett volna a cégnek. A vállalkozás létszáma mindössze egy fő, nincs telephelye, székhelye pedig egy társasházi lakás a budapesti Sütő utcában.

Ezzel az ingatlannal kapcsolatban merült fel Simon Krisztina neve, aki a VolDan Investments nevű cégben is dolgozott. Ez volt az a Rogán Antal barátjához, Shabtai Michaelihez köthető cég, ami orosz ügyfeleknek segített letelepedési kötvényeket vásárolni – foglalta össze a portál.

Kapcsolódó: Csillagászati összeget kaszáltak a Rogán- és Habony-közeli cégek a letelepedési kötvénnyel

Arra is emlékeztettek, hogy 2016-ban egy orosz üzleti lapban megjelent egy interjú Simon Krisztinával, ahol a letelepedési kötvényeket úgy reklámozta:

„út az EU-ba Magyarországon keresztül”.

VolDan Investmentsről még a Direkt36 derítette ki, hogy több külföldi ügyfél is bűncselekmény gyanújával feljelentést tervezett ellene. Elmondásuk szerint a cég a letelepedési kötvényük futamidejének lejártával

nem fizette vissza a kötvényre befizetett pénzüket.

Valódi Hírek