A Szent János Kórház területén ideiglenesen szünetel a baleseti sebészet.
Összeomlott a baleseti sebészet a Szent János Kórház területén – a felújított osztályt alig egy éve adták át
Leállt a baleseti sebészeti ellátás a fővárosi Szent János Kórházban. A hírről Kunetz Zsombor egészségügyi menedzser, orvos számolt be a közösségi oldalán.
A szakértő az esetre azután tért ki, hogy megjegyezte: éppen hétfőn terjedt futótűzként a Szegedi Tudományegyetem végzős orvostanhallgatójának beszéde, amelynek során drámai módon beszélt az egészségügyi ellátás összeomlásáról. A hírről a Nyugati Fény is beszámolt a hasábjain.
Kunetz Zsombor vonatkozó bejegyzését változtatás nélkül idézzük alább:
„Azt a tényt, hogy mennyire az összedőlés szélén áll az egészségügy, mi sem bizonyítja jobban, hogy éppen most, amikor a bátor végzős szegedi kolléga Kincse Csongor elmondja, a beszédét a végzős orvosok között, rámutatva arra, hogy ők egy ilyen szétesett, összedőlt rendszerben kénytelek dolgozni, tehát mi sem bizonyítja jobban, hogy
ma leállt a teljes baleseti sebészeti ellátás a Szent János Kórházban.
Abban a kórházban, amely fejlesztésére még egy éve sem 21 milliárd forintot a traumatológiai részleg fejlesztásáre pedig, 10 milliárd forintot költöttek és tavaly szeptemberben – tehát még egy éve sem – adták át a „korszerű” osztályt. Az egész budai régió baleseti sebészeti ellátását a János Kórház biztosította volna.
Hát ez is így sikerült! Dr. Kincse Csongornak, meg óriási gratula!”
(Dr. Kunetz Zsombor MBA/Facebook)