Egyre nagyobb a baj Dunaújváros acélműve kapcsán.
Nem kapták meg a fizetést a volt Dunaferr dolgozói: Dunaújváros legnagyobb munkáltatója, a Liberty Steel nem fizetett, az embereknél betelt a pohár – írta meg hétfőn a duol.hu.
Dunaújvárosban a kemencék helyett az indulatok forrtak fel
Elfogyott a dolgozók türelme és a fizetése is. A kifizetetlen munkabérek miatt demonstráltak a dolgozók hétfő reggel 7 órakor a vasmű igazgatósági épülete előtt.
Rahul Yenurkar, a Liberty Dunaújváros társaságcsoport cégvezetője próbálta nyugtatni a dolgozókat. A vezető azt ígérte,hogy
a munkavállalóknak még hétfőn átutalják az elmaradt béreket.
Később már arról beszélt, hogy a fizetések átutalása több ütemben zajlik majd, ezzel azonban csak olajat öntött a tűzre. További ígéretek is elhangzottak import bugával és egyéb tervekkel kapcsolatban. Az egyik hozzászóló azt mondta:
már nem lesz, akinek ígéreteket tehetnek, a dolgozók felmondanak.
A demonstráció közel másfél óráig tartott, majd békésen véget ért. A vállalat vezetőinek távozása után a szakszervezet javaslatára abban egyeztek meg az emberek, hogy
ha hétfőn 14 óráig nem érkezik meg a fizetés, újra az igazgatóság elé vonulnak.
Komoly gondok vannak a vasműben
Augusztus elején érkezett a hír, miszerint a Liberty Steel kérésére
felfüggesztették a gőz- és melegvíz-szolgáltatást
a Dunarolling Dunai Vasmű Kft. és a Dunai Furnace Dunai Vasmű Kft. részére. Az egykori Dunaferr leányvállalatánál, a felszámolás alatt lévő ISD Power Kft.-nél augusztus 1-től szűnt meg a gőz- és melegvíz-szolgáltatás.
Egyre reménytelenebb a helyzet Dunaújváros üzemében: az acélmű az utolsókat rúgja
Egymás után jönnek a rossz hírek az egykori dunaújvárosi acélműből, egykori nevén az ISD Dunaferrből, ami jelenleg már indiai tulajdonosa után Liberty Steel acélgyárként ismert.
A Liberty nem mentette meg a Dunaújváros területén üzemelő acélmű működését
Beszámoltunk arról, hogy június 10-én, egy nappal a választások után a Liberty Dunaújváros, azaz a valaha volt Dunai Vasmű, a későbbi ISD Dunaferr helyén működő cégek tulajdonosa bejelentette: fokozatosan leállítja az utolsó két kokszolókemencét.
Egy hete a cég komoly munkaerő-korlátozást jelentett be. Ezzel a dolgozók elveszítették a műszakpótlékokat, állásidőre küldték őket, így
sokan kapnak érdemben alacsonyabb fizetéseket.
Úgy tűnik, a cég az alacsonyabb fizetéseket sem tudja előteremteni, így azt sem utalták át, ami a pótlékok lenyesése után járna.
Orbánék büszkén beszéltek az állítólagos sikerről, de ez hamis önfényezés volt
Az állam képviselői – a Nemzetgazdasági Minisztérium részéről Fábián Gergely és Nagy Márton, a Külgazdasági és Külügyminisztériumtól Szijjártó Péter, valamint Orbán Viktor – nagyon büszkék voltak, amikor átjátszották a vasművet az indiaiaknak.
Hiszen a Dunaferrt korábban birtokló, zavaros, egymással öldöklő harcot vívó orosz és ukrán erők levonulása után találtak egy újabb reménysugarat.
2023-ban jött a hír, hogy az indiai hátterű Liberty Steel 20,9 milliárd forintért és 37 milliárd forint környezetvédelmi vállalásért megvette a céget. Így megmaradhatott a közel 3700 dolgozó állása.
Az indiai Liberty-csoport azonban
nem az üzemet mentette meg, csak a szén-dioxid-kvótákat akarta megszerezni.