A fővárosi repülőtér üzemeltetője, a Budapest Airport is tájékoztatott már a kialakult helyzet miatt.
Több mint 15 órás késéssel száll fel a Wizz Air Budapestről Ciprusra tartó járata. A Budapest városában található Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőteret üzemeltető cég, a Budapest Airport azt közölte az Index munkatársaival, hogy a járat eredetileg a Debreceni Nemzetközi Repülőtérről indult volna. Mint már ismert, a debreceni repülőtér technikai okok miatt zárva van, így a járat péntek este indul Budapestről.
Kapcsolódó: 30 órát vártak az utasok a szíciliai gépükre: Ami ezután jött, még hajmeresztőbb
Mi történt Debrecenben?
Csütörtökön késő este jelentette be a debreceni repülőtér üzemeltetője, hogy hibát észleltek az este 6 órakor végzett futópálya-ellenőrzés során. Így ideiglenesen be kell zárni a debreceni repülőteret.
„A hiba kijavítása – időjárási körülmények függvényében – legalább egy hetet igénybe fog venni”
– közölték.
Kapcsolódó: Figyelem! Leáll a debreceni repülőtér
Mi történt Budapesten?
Mint ismert, az elmúlt hetekben és napokban jelentőssé váltak a repülőjárat-késések. Méltatlan helyzetek, gyalázatos körülmények alakultak ki, amelyet családok és turisták százainak kellett elszenvedniük.
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter berendelte a HungaroControl vezetőjét. Arra kérte, hogy azonnal készítsen intézkedési tervet a kialakult anomáliák kezelésére. Nagy Márton emellett arra kérte a Budapest Airport Zrt-t, biztosítson megfelelő eszközöket és infrastruktúrát ahhoz, hogy az utasokat a lehető legkisebb kellemetlenség érje, komfortérzetük minél magasabb legyen.
A Budapest Airport, a repülőtér üzemeltetője immár a magyar állam többségi tulajdonában van
Pár napja egy sajtótájékoztató keretein belül jelentette be Nagy Márton, hogy átvették a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőteret. A Nemzetgazdasági Minisztérium még június 6-án tájékoztatott a vásárlás sikerességéről. Így újra a magyar állam többségi tulajdonába került a Budapest Airport Zrt. Vételárarányosan az állam 80 százalékos tulajdonrészt szerzett a Budapest Airport Zrt-ben, a francia társbefektető VINCI pedig 20 százalékot.
Hogy az 1215 milliárd forintos vételár nagyságrendjét érzékeltessük: idén januárban és februárban 1420 milliárd forintot fordított nyugdíjak kifizetésére a kormány. Ebben benne volt a 13. havi juttatás is.
(Kiemelt képünk illusztráció)
Kapcsolódó:
Mi történik a Ferihegyen? 38 órás késéssel indult el egy törökországi járat
Káosz a fellegekben: 32 órát vártak az utasok egy Magyarországra induló gépre (+videó)