Ungár Péter nagyon bepöccent amiatt, ami Debrecenben történik – ezt üzeni a fideszeseknek

Felhúzta magát azon, hogy az akkumulátorgyárat ellenzőket támadja a kormánypárt.

Beszámoltunk róla, hogy az LMP országos népszavazást kezdeményezett annak érdekében, hogy megakadályozza a kormány tervét, miszerint Magyarországon akkumulátorgyártó beruházásokat valósítsanak meg, ezzel súlyos környezeti károkat okozva.

Idén augusztusban látott napvilágot, hogy a kormány akkumulátorgyár építését tervezi Debrecenben. A gyár megépülése növeli a környék vízfogyasztását, a szennyvíz mennyiségét, és előre láthatóan hatalmas környezeti károkat okozhat.

Korábbi cikkünkben beszámoltunk arról, hogy a törvényi határidő lejártáig nem támadták meg az LMP népszavazási kezdeményezését. A sikerhez 34 ezer érvényes támogató aláírás szükséges, de érvénytelen ajánlások miatt ez a szám eléri a 40 ezer főt.

A tiltakozások ellenére a katasztrófavédelmi hatóság kiadta az engedélyt a kínai akkumulátorgyárra, hatalmas indulatokat szítva a lakosság körében. A heves szóváltások közben, amely a demonstrálók és az akkumulátorgyár képviselői között alakult ki, a megjelent főispánt lehazaárulózták. Az indulatok nem új keletűek: egy korábbi közmeghallgatáson a lakosság a debreceni fideszes polgármestert szidalmazták.

Az LMP társelnöke, Ungár Péter Facebook bejegyzésben reagált az eseményekre, amelyet változtatás nélkül idézünk alább:

A kormánypártok erőteljes kampányba kezdtek, hogy védeni tudják a szennyező akkumulátoripart hazánkban. Bevetettek mindenkit lassan: a köztelevízió értelmiségi megmondóit, államtitkárokat és sekélyes,

fagolyóegyszerűségű közösségimédia-agitátorokat.

Valójában nevetséges, hogy akik most a külföldi tőke érdekeit védik kinevetik azokat, akik aggódnak, hogy mi lesz hazánk vízkincsével és földjeivel. Ők állítják be magukat nemzetinek és hazaárulóznak mindenkit, pedig éppen

olcsón kiárusítják hazánk természeti értékeit.

Az első, amit állítanak az az, hogy a gazdasági verseny miatt jó, hogy épülnek az akkumulátorgyárak. Nézzük meg mennyit adnak be a közösbe a Fidesz által idecsábított nemzetközi nagy cégek: hat százalék adót fizetnek a valóságban ezek a nagy multik.

Ez kevesebb, mint szinte az összes hazai kisvállalkozás. A debreceni CATL gyár ráadásul százmilliárdos adókedvezményt kapott. Tehát ez a nemzetközi multiknak kedvező stratégia nagyon jó, azoknak a multinak, akik

kiviszik a nyereséget és nem adnak bele semmit a közösbe.

A második érvük az, hogy ha az elektromos közlekedés zöld, akkor az akkumulátorgyártás jó. Minden országnak más földrajzi tulajdonságai vannak: Magyarországot aszályok sújtják, energiabehozatalra szorulunk és a termőföldjeink világszerte híresek.

Nem nekünk van kitalálva az akkumulátorgyártás. Ahogy az előző században őrültség volt a rizstermesztést megpróbálni hazánkban meghonosítani, úgy most akkumulátor nagyhatalomnak lenni is az.

Készek vagyunk ezt a vitát bárhol lefolytatni, az LMP az ellenzéki pártok közül egyedül, ha meghívják a köztévébe, mindig elmegy.

Vitassuk akkor meg, tisztelt Dömötör Csaba államtitkár úr, vagy Lánczi Tamás, hogy ki védi itt a hazai érdekeket, akik aggódnak a vizeinkért vagy akik a külföldi befektetőket védik.

Mi állunk elébe.

(Ungár Péter/Facebook)

Valódi Hírek