Azt is elmondta, miért.
„Talán meglepő lesz, amit mondok, de az idei év várhatóan könnyebb lesz, mint az elmúlt esztendő, amely valóban nagy nehézségek elé állította az országot„
– mondta Parragh László a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke interjút adott a Magyar Nemzetnek , amelyben a mindenkit aggasztó borús és kedvezőtlen gazdasági kilátásokat igyekezett eloszlatni.
Elmondása alapján a rossz gazdasági helyzet rövidesen véget ér, és emiatt rövidesen kivezethetik az élelmiszerárstopot.
„Ehhez kezdenek összeállni a szükséges feltételek. Ilyen az infláció és a forint árfolyamának a kedvező alakulása, de ide sorolható a növekedés és a fogyasztás visszaesése is. Ez mind abba az irányba mutat, hogy újra kell gondolni az ársapkák fenntartását”
– jelentette ki.
Ez különösen érdekes kijelentés annak fényében, hogy a jelenlegi árak mellett a megélhetési költségek és a rezsiköltségek a családok jövedelméből kitermelhetetlen összegnek minősülnek, így újra rengeteg családnál válik érbevágó kérdéssé:
rezsi, vagy élelmiszer?
Az az ország, amelyben a szegénységnek való kitettség egyre inkább általános adottsággá válik a társadalom széles rétegeiben, bukásra van ítélve. Az ársapkák kivezetése újabb érvágást jelent a kis keresetűeknek. Így kormányzat a legszegényebbekről
az eddig is szoros derékövüket lényegében kioldja, és a nadrágjukat is elveszi.
A második biztató jel, amit Parragh említ, hogy a forint féllépéssel erősödött az euróval szemben, ezért ,,minden bizonnyal” fenntartható lesz a az euró-forint árfolyam.
Azonban ki emlékszik a 2022. januári 367 forintos euróra, amely a rákövetkező hónapban lépett emelkedő pályára, és azóta is jelenti az ország egyik legfontosabb problémáját, amit a pénztárcáján érezhet mindenki.
Amíg várunk az Iparkamara elnökének jóslataira, addig is marad velünk
a 700 forintos benzin és a 400 forinthoz közeli euró.
(Magyar Nemzet/Nyugati Fény)