Nem kérnek a hazugságaikból.
Alig néhány napja számoltunk be arról, hogy hatalmas felháborodást váltott ki a kormánypárti tévés, influenszer Rákay Philip új filmje, az Aranybulla debütálása.
A filmet csaknem egymilliárd forint közpénzből készítették el.
Meg is írtuk, hogy a kommentelők szerint egy sikkasztásra gyártott alibi produkcióról van szó, mert az Aranybulla minősége hitványabb, mint a kereskedelmi tévéken sugárzott török sorozatoké.
Az epizódok megszületéséről természetesen a közmédia is számos alkalommal beszámolt – köztük a Sikert aratott az idei év legnagyobb filmes dobása, az Aranybulla című hírben.
Az anyag legérdekesebb mondatát az Átrium vette észre – eszerint
„Az irodalmi klasszikus ezúttal modernebb köntösben, de korhű, részletgazdag látványvilággal és nagyszerű alakításokkal mutatta be a
fordulatos szerelmi történetet.”
A színház erről szóló posztjában hozzáfűzte:
- Az „Aranybulla” nem „irodalmi klasszikus”, hanem a II. András magyar király által 1222. április 24-én a székesfehérvári országgyűlésen kiadott, függőpecséttel ellátott királyi okirat.
- Az „Aranybulla” nem is „szerelmi történet”, hanem a magyar nemesség jogait először rögzítő jogi erejű nyilatkozat.
- Az „Aranybulla” sorozat nem irodalmi alapanyagból készített fordulatos szerelmi történet, hanem eredeti forgatókönyv alapján készült, fikciós elemekkel bővített, az események történelmi hátterét és folyamatát bemutatni szándékozó televíziós alkotás.
(via 24.hu)