Aggódnak a postai alkalmazottak.
Nem igazán reménykednek benne a postai dolgozók, hogy valóban csak „átmenetileg” zárnának be a hivatalok. Beszámoltunk róla korábban, hogy egészen drasztikus módon, mintegy 366 postahivatal bezárását rendelték el országszerte. A Népszava kapcsolódó riportjából viszont az derül ki, hogy a postai dolgozók általános vélekedése szerint,
„jó, ha tízből egy megmarad”.
A postai dolgozók továbbá azt sem értik, hogyan lett a vállalat utolsó éves jelentése szerint 2021-ben sikeres évet záró cég egy olyan csődtömeg, amilyennek a miniszterelnök minősítette szerdán egy képviselői reagálva a parlamentben.
A postai alkalmazottak arra hívták fel a figyelmet, hogy a bezárások az érintett településeken egészen biztosan piacvesztést okoznak a vállalatnak, ami csak
újabb indokot teremt a postahivatalok végleges megszüntetésére.
Mások azt számolgatták, hogy a januártól csoportos létszámleépítéssel elküldeni tervezett 300 munkatárs egy része épp ezeknek a kispostáknak az adminisztrációs munkáit vitte, vagy ezen a területen volt vezető beosztásban. Az ő leépítésükből is az következik, hogy nem lesz újranyitás — vélelmezték többen.
Orbán Viktor szerdai szónoklatában arról beszélt, hogy szerinte akkor lehet életben tartani a céget, ha átalakítják a belső szerkezetét:
„Remélem, ezt minél kevesebb fájdalommal meg tudjuk majd tenni”
— reménykedett Orbán.
A lap felhívta a figyelmet, hogy Orbán kijelentései azért is különösek, mert arra utalhat, hogy nem átmeneti intézkedésekről van szó.
A Magyar Posta viszont úgy fogalmazott: „Ideiglenesen szünetelteti 210 településen 366 postahivatal működését”. A lap megpróbált választ kapni kérdéseikre, azonban sem a Magyar Postától, sem Orbán Viktor sajtótitkárától nem kaptak választ.
Az viszont egészen biztos, hogy nemcsak a munkájukat elvesztő 300 alkalmazottat állították nehéz helyzetek elé a „belső átalakítással”, hanem annak a 740 embernek is gondot jelent mindez, akinek a hivatalát most elvileg csak átmenetileg zárják be.
Tóth Zsuzsanna, a Postás Szakszervezet elnöke elmondta: november 12-től úgynevezett kirendeléssel foglalkoztatják tovább a dolgozókat, ám több munkavállalónak is komoly nehézséget okoz az átjárás egy másik településre.
Az üggyel kapcsolatban különösen érdekes az is, hogy a napokban egy fideszes polgármester is úgy nyilatkozott, hogy nem örül a döntésnek, és csak a hírekből értesült a bezárásokról és a csoportos létszámleépítésekről.
Kapcsolódó:
Brutális létszámleépítés: Több száz munkatársát elbocsátja a Magyar Posta
.