Az akadémikus 87 évet élt.
Meghalt Solymosi Frigyes, Széchenyi-díjas kémikus.
Solymosi Frigyes 1931-ben született, a Szegedi Tudományegyeteme diplomázott 1955-ben, majd Cambridge-ben, Berlinben, Liverpoolban és Münchenben tevékenykedett. 1984-ben lett tanszékvezető a szegedi egyetemen.
Solymosi Frigyes kutatási területe a heterogén katalízis, szilárdtestkémia, felületkémia és reakciókinetika volt. Több száz tudományos közleménye jelent meg a nemzetközi szakfolyóiratokban. Solymosi Frigyes professzort a legtöbbet hivatkozott magyar kémikusként tartották nyilván.
1982-ben a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagjává választották, majd 1990-től az MTA rendes tagja. 1993-ban megkapta a kutatóknak adható legnagyobb elismerést, a Széchenyi-díjat.
Jelentős volt a közéleti publicisztikai tevékenysége is, konzervatív keresztény értelmiségiként az utóbbi években egyre inkább szembekerült Orbán rendszerével.
2016-ban egy sor akadémikussal együtt kérte Lovász László elnököt, hogy az MTA foglalkozzon a magyar demokrácia gyengülésével, majd a CEU-t ért kormányzati támadás miatt otthagyta a kormányhű Professzorok Batthyány Körét.
Nyugodjon békében!