A tárcavezető nyilatkozott a parajdi katasztrófa ügyében.
A parajdi sóbányában bekövetkezett keddi katasztrófát követően Bogdan Ivan román gazdasági miniszter nyilatkozott, megnevezve a felelősöket – írta meg az economx.hu. Ez azonban igen erős magyarázkodásnak és bűnbakkeresésnek tűnik.
A “hódok miatt” történt a parajdi katasztrófa?!
A tárcavezető nem kevesebbet állít: szerinte a katasztrófát részben
a környezetvédelmi intézkedések (sic!) és a hódok tevékenysége okozták.
Bogdan Ivan úgy véli, hogy a Korond-patak vízszintjének szabályozását akadályozta a természetvédők által támogatott hódpopuláció, valamint a szigorú környezetvédelmi előírások. A miniszter szerint ez volt az oka annak, hogy nem tudták megfelelően elvezetni a vizet, ami hozzájárult a bánya beomlásához.
Bogdan Ivan mondataira senki sem számított
A környezetvédők azonnal visszautasították a vádakat.
Hangsúlyozták, hogy a bánya karbantartási hiányosságai sokkal nagyobb szerepet játszottak a történtekben.
Beszámoltunk arról, hogy kedden, az esőzések nyomán megduzzadt Korond-patak medrét védő geofólia megsérült. A hatalmas víztömeg aznap kezdte elárasztani a parajdi sóbányát.
Május 29-én, pénteken beszakadt az utolsó akna is,
bezúdult a víz Erdély büszkeségébe, rémületet keltve ezzel a környéken.
Vasárnap megkezdték a kitelepítéseket
Parajdról vasárnap kezdték meg evakuálni azokat, akiknek a házát a bányaomlás fenyegeti. Hétfőn pedig
kiterjesztették a kitelepítési zónát a sóbánya mentén.
Kapcsolódó:
Dráma Parajdon: Magával ránthatja a házakat a beomló sóbánya, súlyos döntést hoztak a hatóságok
A katasztrófa sújtotta Parajdra érkezett szombat délben Nicușor Dan román államfő
Dráma Parajdon: Beszakadt az utolsó akna, bezúdult a víz Erdély büszkeségébe