Az Orbán-kormány új trükköt talált ki a felajánlott adó elvonására.
Orbán Viktorék úgy döntöttek, tovább szigorítják az átláthatósági törvényt, amelynek módosított változatát kedden 11 órakor tárgyalja az Országgyűlés Igazságügyi Bizottsága.
Már idén is elvennék Orbánék a felajánlott 1 százalékos adót a kedvezményezettektől
A bizottság tagjai hétfőn kapták meg a Fidesz–KDNP módosítási javaslataival kiegészített törvénytervezetet, amelynek tartalmát Tordai Bence független parlamenti képviselő osztotta meg a közösségi médiában.
A legfontosabb módosítás, hogy
már az idén felajánlott 1 százalékos szja-hozzájárulást is elvennék
azoktól, akik augusztus elsejéig felkerülnek a Szuverenitásvédelmi Hivatal által összeállított listára.
Készül a feketelista a civilekről és a sajtóról
A hivatal azokat a szervezeteket veszi fel a jegyzékére, amelyek
szerinte veszélyeztetik Magyarország szuverenitását.
Az eredeti változat szerint erre csak jövő évtől került volna sor. Tehát az idén felajánlott 1 százalékos hozzájárulásokra még nem vonatkozott (volna) a törvény.
Fideszes szervezet kapja meg a felajánlásokat
A módosított törvénytervezet szerint továbbá a jegyzékre vett kedvezményezett javára felajánlott adóösszeg a Batthyány-Strattmann László Alapítvány a Gyógyításért szervezetet illeti meg.
Beszámoltunk arról, hogy március 25-én a Belügyminisztérium (BM) 39,5 milliárd forintot utalt a Batthyány-Strattmann László Alapítványnak. Annak a szervezetnek, amelynek az Orbán-kormány
a társadalombiztosító által nem támogatott
kezelések, gyógyszerek és segédeszközök támogatását szervezte ki.
A közhasznúként működő alapítvány egyedi kérelmeket elbírálva dönt arról, ki mekkora összegű támogatást kaphat egészségügyi ellátáshoz. Az igénylés úgy történik, hogy a NEAK online felületén keresztül kell benyújtaniuk egyedi támogatási kérelmüket, amit aztán a NEAK automatikusan továbbít az alapítványnak.
A kettős állampolgár mégsem számít külföldinek
Szintén változás, hogy a magyar állampolgársággal is rendelkező
kettős állampolgárok mégsem számítanak külföldinek.
Mint ismert, az átláthatósági vagy Oroszország-törvénynek is nevezett tervezetet az összes ellenzéki párt, a hazai médiapiac és az üzleti szféra számos szereplője is élesen bírálta. Sőt, az Európai Bizottság is a tervezet visszavonását kérte a kormánytól.
(Tordai Bence/Facebook)
Kapcsolódó: