Hihetetlen számok érkeztek: Ennyi közpénzzel gazdagodtak a Fidesz-közeli cápák egy év alatt

A miniszterelnök veje egy év alatt megduplázta vagyonát.

A 100 leggazdagabb magyar vagyona egy év alatt 2000 milliárd forinttal nőtt (!). Az előző években megszokott tendencia folytatódott, ugyanis a leggyorsabban azok gazdagodtak, akik a legközelebbi kapcsolatban vannak a kormányzati körökkel.

Mészáros Lőrinc másfélszeresére, Tiborcz István és Jászai Gellért közel kétszeresére növelte vagyonát.

Mészáros bőven átlépte az egybilliót

Továbbra is Mészáros Lőrinc a leggazdagabb magyar. Orbán Viktor közeli barátja, a felcsúti milliárdos az elmúlt egy évben 432 milliárd forinttal növelte vagyonát (!). A kormányközeli nagyvállalkozó vagyona a tavalyai 990 milliárdról

1422 milliárd forintra nőtt.

A lista első hét helyén változatlan maradt a sorrend az előző évhez képest, ám a vagyona mindenkinek nőtt.

A második helyen Csányi Sándor OTP-elnök végzett, aki a tavalyi 700 milliárdos vagyonát 820 milliárdra hizlalta.

A harmadik helyen Felcsuti Zsolt végzett potom 526 milliárddal.

Íme az első 10 helyezett:

  1. Mészáros Lőrinc 1422 milliárd forint
  2. Csányi Sándor 820 milliárd forint
  3. Felcsuti Zsolt 526 milliárd forint
  4. Veres Tibor 480 milliárd forint
  5. Gattyán György 441 milliárd forint
  6. Szíjj László 370 milliárd forint
  7. Jellinek Dániel 336 milliárd forint
  8. Jászai Gellért 264 milliárd forint
  9. Széles Gábor 258 milliárd forint
  10. Garancsi István 221 milliárd forint

Jászai biznisze is szárnyal

A nyolcadik helyen álló Jászai Gellért, a 4iG elnök-vezérigazgatójának a vagyona,

a tavalyi 138 milliárdról hízott közel 264 milliárdra.

Jászai emellett egyre nagyobb bizniszekbe fog, Budapesten találkozott vele nemrég Donald Trump Jr. is. A kormányközeli vállalkozó korábban a Boeinggel és Elon Musk SpaceX-ével is tárgyalásokat folytatott.

Márciusban beszámoltunk arról, hogy rendkívüli és meghatalmazott nagykövetté nevezték ki az Orbán Sárával Maldív-szigetekre utazgató Jászai Gellértet. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter javaslatára Sulyok Tamás köztársasági elnök nemzetközi üzleti kapcsolatok fejlesztéséért felelős

rendkívüli és meghatalmazott nagykövetté nevezte ki a 4iG csoport elnökét.

(hvg.hu nyomán)

Kapcsolódó:

Vége a találgatásnak: Kiderült, ki Magyarország leggazdagabb embere

Súlyos fotók szivárogtak ki Orbán Sára luxusútjáról, de ez még nem minden

Valódi Hírek