Dobrev Klára Jászapátiban a piacon járt, ahol az árusok elmondták neki, egyre jobban látják az emberek elszegényedését.
A mai Magyarországon egyre kevesebben engedhetik meg maguknak, hogy
vegyenek a piacon egy üveg lekvárt vagy egy darab sajtot
– írta a közösségi oldalán Dobrev Klára vasárnap, miután Jászapátiban meglátogatta a helyi piacot. A Demokratikus Koalíció elnöke szerint
a magyarok többet érdemelnének ennél.
Míg a fideszes elit milliós nadrágokat hord, a magyarok többségének már a piac is luxus
Dobrev Klára Facebook-bejegyzését teljes terjedelmében közöljük:
„Ma a DK-sokkal Jászapátiban voltunk a piacon. Szeretem ezt a nyüzsgést, a mosolygós embereket, a finom illatokat, és persze a beszélgetéseket mindenhol.
De ahogy megálltam egy-egy standnál szinte minden árus ugyanazt mondta: egyre kevesebben vásárolnak, és aki jön is, az is kevesebbet visz.
Az egyik idős asszony csak legyintett, hogy régen az emberek nézelődtek és vásároltak. Most csak számolnak. Minden forintot.
Ez szívszorító. Mert a piac, a vásár nem csak áruról szól, hanem életről. Megélhetésről. Biztonságról.
És amikor már a házi lekvárra sincs pénz, ott nagy a baj.
Nagy távolság ez a milliós nadrágtól, amit a NER-elit megenged magának. Pedig egy normális országban a kormány nem az extrém gazdagokat szolgálná, hanem az emberek hétköznapjait tenné könnyebbé.
Mi baloldaliak nem ezt az országot akarjuk. Hanem olyat, ahol nem luxus egy darab sajt vagy egy üveg házi lekvár.
Mert a magyarok többet érdemelnek.”
Az eredeti bejegyzést a fotókkal itt lehet megtekinteni:
(Dobrev Klára/Facebook)