Ha valamit csinálunk, azt csináljuk jól! – rögzítette Nagy Márton.
Japánba utazott Nagy Márton
Beszámoltunk róla, hogy Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter Japánban adott interjút az Indexnek, ahová azért utazott, hogy ő maga nyissa meg az Oszakai Világkiállítás magyar pavilonját. A portál tudósítása szerint Nagy Márton nagyon büszke a magyar részvételre. A miniszter több ország pavilonját is megvizsgálta, majd arra megállapításra jutott, hogy a magyar megjelenés („természetesen”) messze felülmúlja az egész mezőnyt.
Kapcsolódó: Nagy Márton robbantotta a bombát: Erre készült a kormány titokban
„Ez a pavilon nemcsak kialakítását tekintve mestermű építészetileg, hanem a benne lévő kulturális program vagy akár a Miska figura és a hozzá kapcsolódó étterem is kimagasló. Kicsit a magyar maximalizmust is szeretnénk képviselni.
Ha valamit csinálunk, azt csináljuk jól, és azt gondolom, ezt jól csináltuk”
– jelentette ki Nagy Márton.
A vámháborúról, a két székről és a pad alá esésről
A miniszter az Egyesült Államok által megindított vámháborúval kapcsolatban is kifejtette álláspontját. Azt mondta, nyitott gazdaságként Magyarország számára minden olyan fejlemény kedvezőtlen, amely megzavarja a világkereskedelmet, de – mondta – nem a vámháborúval van a probléma, hanem az amiatt kialakult bizonytalansággal. Az Egyesült Államoknak joga van ahhoz, hogy újrabalanszírozza globális kereskedelmi pozícióját – vélte Nagy Márton.
Arra is kitért, hogy szerinte nem kell attól tartani, hogy a vámháború miatt Magyarország két szék között a pad alá esne.
„Nem érkezett olyan jelzés az Egyesült Államokból, hogy hazánknak vissza kellene fognia a Kínával folytatott kereskedelmét”
– mondta, de arról már nem beszélt, hogy a magyarországi korrupciót is megnevezték az EU-ra kiszabandó vámok egyik okaként.
Kapcsolódó: A Fehér Ház cáfolta Szijjártó Pétert: Nem David Pressman, hanem a magyar korrupció áll a háttérben
Véleménye szerint tény: Magyarország jelentős autóipari és akkumulátorgyártó központtá fejlődött.
„Azonban gazdasági kapcsolataink tudatosan diverzifikáltak. Nem kizárólag német vállalatok alkotják ipari bázisunkat, hanem dél-koreai és kínai akkumulátorgyártók is, valamint most jön a BYD mint jelentős autóipari szereplő.
Gazdaságpolitikánk mindig is a pragmatikus nyitottságra épült:
minden olyan vállalattal készek vagyunk együttműködni, amely kölcsönösen előnyös üzleti lehetőségeket kínál Magyarországon”
– magyarázta Nagy Márton.
Kapcsolódó: Itt a hidegzuhany Nagy Mártonnak: Kipakolt az állami hivatal, súlyos gazdasági visszaesést mért a KSH
A csúcsminiszter feltételezése szerint a nettósítás lehet a kiút a vámháborúból, amely azt jelenti, hogy a vállalatok ne a teljes, USA-ba irányuló exportérték után fizessenek vámot, hanem csak az amerikai export és import közötti különbözet után.
A japán–magyar kapcsolatokra vonatkozóan arról számolt be, hogy felvetette a japán gazdasági miniszternek a közvetlen Tokió–Budapest-légi járat létrehozását, és beszélt arról is, hogy egyre több japán turista érkezik Magyarországra.
Kapcsolódó:
Hivatalos: Újabb szöget ütött a magyar gazdaság koporsójába a tekintélyes nemzetközi hitelminősítő
Aggasztó hírek érkeztek: Kivégezte a forintot Trump vámháborúja, itt az újabb mélypont