Nagy Márton robbantotta a bombát: Erre készült a kormány titokban

Nagy Márton szerint hamarosan létrejöhet a Budapest–Tokió közvetlen járat, amely új lendületet adna a magyar turizmusnak.

Nagy Márton szerint nem a vámháború, hanem a káosz fenyegeti Magyarországot

Még a heves zivatar ellenére is hosszú sorok kígyóztak az Oszakai Világkiállításon. Nagy Márton kapott az alkalmon, és bejelentette: Magyarország komoly erőket fektet a világ légiközlekedési térképére való felkerülésért.

A miniszter az Indexnek adott interjújában elmondta, több mint tízmilliárd forintot költünk arra, hogy közvetlen járatok induljanak például Japánba, Indiába, de még az Egyesült Államokba is.

A japán turisták érdeklődése ugyanis kilőtt: 40 százalékkal többen jönnek, pedig közvetlen járatunk még nincs is. Nagy Márton most Japánban lobbizott azért, hogy ez változzon, és ne Bécs vagy Peking érintésével érkezzenek a prémiumköltésű látogatók, hanem közvetlenül Budapestre.

Orbánék visszacsábítanák a japán óriásvállalatokat

De nemcsak a turistákra vadászik a kormány: újabb japán óriásvállalatokat is visszacsábítanánk, különösen az autóiparba, a vasúti fejlesztésekbe (Hitachi, figyelem!) és a zöldenergiába.

A cél: Magyarországot megerősíteni a térség vezető gyártó- és befektetési központjaként.

A világkereskedelmet megrengető amerikai–kínai vámháború kapcsán Nagy kijelentette: Magyarország semleges marad, és nem ijed meg attól, hogy „két szék között a pad alá esik„. Sőt, okos nettósítási megoldásokkal még a magyar export is védhető – üzente derűsen a miniszter.

Magyarország nagyot lépne előre azzal, ha létrejönne a Budapest–Tokió közvetlen járat–

Az Oszakai Világkiállításon felépített magyar pavilonra különösen büszke volt: „ez a magyar maximalizmus iskolapéldája” – mondta elégedetten a miniszter. Ha pedig a közvetlen légi járat is összejön, elmélete szerint

Budapest könnyen a japán turisták első számú célállomásává válhat Európában.

(Index nyomán)

Kapcsolódó:

Itt a hidegzuhany Nagy Mártonnak: Kipakolt az állami hivatal, súlyos gazdasági visszaesést mért a KSH

Valódi Hírek