Budapest erős és sokszínű, ezért a DK támogatja Baranyi Krisztina javaslatát, hogy a Fővárosi Közgyűlés álljon ki a Pride mellett.
A Demokratikus Koalíció (DK) csütörtökön közleményben tudatta, támogatja Baranyi Krisztina fővárosi közgyűlési javaslatát a budapesti Pride melletti kiállásról. Azt írták,
a Pride betiltása a demokratikus szabadságjogokat súlyosan támadó lépés.
Budapest nem szemlélheti szótlanul polgárai alapvető jogainak csorbítását
Szerintük a Pride éppen arról szól, hogy senkit sem szabad a nemi identitása, vagy szexuális orientációja alapján kirekeszteni a társadalomból, és senki sem válhat jogfosztottá amiatt, mert valamiben eltér másoktól. Emlékeztettek, a DK politikusai ezért is vesznek részt minden évben a Pride-on.
„Úgy gondoljuk, hogy egy olyan erős és sokszínű város, mint Budapest, nem szemlélheti szótlanul és cinikusan polgárai alapvető jogainak csorbítását.
Éppen ezért a DK egyetért Baranyi Krisztina a Pride mellett határozottan kiálló fővárosi közgyűlési előterjesztésével
és a DK fővárosi képviselői megszavazzák, hogy a Közgyűlés vegye napirendjére a jövő heti ülésén a határozati javaslatot”
– írták. Hozzátették: ebben az ügyben nincs helye taktikázásnak, mellébeszélésnek, lapításnak. Az alapvető emberi jogok kérdése egy demokrata számára soha nem gumicsont és nem figyelemelterelés.
(Demokratikus Koalíció/ Facebook)
(Kiemelt képünk illusztráció)
Kapcsolódó:
Orbán Viktor a Pride-ról: Pénbírság lesz, letartóztatás talán nem