Ceglédi Zoltán felhívta a figyelmet: Hatalmas önellentmondásba keveredett Magyar Péter a fideszes bűnöző miatt

Ceglédi Zoltán szerint megint elég furcsa mércével mért Magyar Péter.

Mint ismert, a Tisza „Párt” leigazolta az Orbán-kormány volt helyettes államtitkárát és korábbi vezérkari főnököt, Ruszin-Szendi Romuluszt.

Kapcsolódó: Hadházy brutálisan nekiment Magyar Péternek, amiért egy fideszes bűnözőt igazolt a Tisza Párthoz

Az ellentmondásos húzásról Ceglédi Zoltán politikai elemző is leírta a véleményét. Felhívta rá a figyelmet, hogy

Magyar Péter szemében valamiért az, aki 2021-ben még helyettes-államtitkár volt, nagyobb ellenzékinek számít,

mint például több ellenzéki polgármester.

Ceglédi Zoltán hétfői, erősen irónikus Facebook-bejegyzését teljes terjedelmében közöljük:

„MINDEN CSODÁLATOS ORBÁN RENDSZERÉBEN 😎

Zajlik most egy vita, melynek során többen fölvetik, hogy Magyar Péter esetleg megszegte az ígéretét az elitváltásról, amikor leigazolta Ruszin-Szendi Romuluszt, hiszen az illető 2020-2021-ben még az Orbán-kormány helyettes államtitkára volt (előtte meg a miniszter titkárságvezetője). Mindenkit meg kell nyugtassak, három okból sem gond ez, plusz van egy extra örömhírem is.

1️⃣ Tavaly novemberben hirdette meg Magyar Péter pártja a politikus-toborzási paramétereit, amelyek közt szó szerint szerepel ez a kitétel: »Nem voltam miniszter, miniszterhelyettes, államtitkár (a helyettes államtitkári pozíció már nem kizáró ok)«.

És lássuk be, miért is ne lehetne egy mai fideszes helyettes államtitkár a rendszerváltás záloga, végtére is nem az ATV-n vezet műsort vagy ilyenek, ő csak a NER-ben kormányoz. Megjegyzem, ugyanott szerepel az is, hogy »Nem voltam megyei jogú város vagy Budapest polgármestere, illetőleg 5000-nél nagyobb város polgármestere 2014 után«, ami szintén helyes, hiszen egy mai fideszes helyettes államtitkár jóval kevésbé fideszes mint Botka László, vagy (ha a kerületek is számítanak) Soproni Tamás és Kovács Gergő, tehát utóbbiakat kell csak eltiltani.

2️⃣ Magyar Péter és Ruszin-Szendi együtt, egy időben dolgoztak a NER-nek, így Magyar tudhatja, hogy Romulusz vele együtt nyilván már akkor is kifejezte a rendszerrel szemben az elégedetlenségét. Jó, hát nem tüntettek vagy szólaltak fel nyilvánosan, meg előbbinek táncolnia kellett a kétharmad örömére a Bálnában, utóbbi meg mégse utasíthatta vissza Áder Jánostól a lovagkeresztet, de biztosan küzdöttek ott belül, keményen,

nem ilyen Varju-módra, hogy na jó, hát csak öt MTVA-s biztonsági őrrel verekszem,

hanem izé, hát Magyar nyilván vitázott valami Tiborcz-kastélyban vagy NER-es rooftopon koktélozgatva a Gulyás Gergellyel, vagy nem tudom.

3️⃣ Az úgynevezett Doppler-diktatúra jelensége. Amikor egy fideszes kiábrándul (elbocsátódik, kirúgódik),

számára onnantól van diktatúra.

Előtte még nem, előtte még legitim volt a részvétele a NER-ben, és csak utána, tehát 2010 őszétől, 2013 tavaszától, a 2015-ös Simicska-átállástól, a 2018-as tisztogatástól vagy a tavalyi Partizán-interjútól, kinek-kinek a maga átállása jelöli ki azt a pontot, amely kapcsán elvárhatja tőlünk, hogy lebólintsuk, hogy odáig tök oké volt fideszesnek lenni.

Tavaly februárig például hülye volt mindenki, aki a NER-re panaszkodott! Azért állt át pont 2024 elején Magyar, mert odáig volt legitim fideszesnek lenni (nézzük csak meg, miket mond akkor még Orbán kormányzásáról), és azóta romlott el minden.

🍆 És akkor jöjjön az örömhír: hiszik vagy sem, jelenleg minden csodálatos Orbán rendszerében. És nem, ezt nem én mondom. Ha esetleg ugyanis nem lesz jövőre kormányváltás, és

a szokott menetrendet tartva valamikor 2029 magasságában jön egy újabb kiábrándult fideszes,

mit fog ő mondani? Hogy »muszáj pont most megszólalnom, mert most elromlott minden, ami pár éve még rendben volt« – és az ellenzéki sajtó komoly pofával lebólintja majd, hogy igen, igen, 2025-ben még teljesen oké volt a Fidesz-kormánynak dolgozni, akkor még rendben mentek a dolgok.

Az eredeti bejegyzést itt lehet megtekinteni:

(Ceglédi Zoltán/Facebook)

Valódi Hírek