Épül az önkényuralom Magyarországon.
Katrein Ferenc, az Alkotmányvédelmi Hivatal korábbi műveleti igazgatója arról beszélt a Jelennek, hogy több magyar kormányzati szerv anyagai is elérhetők lehetnek a dark weben, ezért kiemelten fontos a folyamatos online monitorozás.
A műveleti igazgató közölte: súlyos problémáról van szó
Mint ismert, november közepén egy nemzetközi hekkercsoport támadást indított a magyar Védelmi Beszerzési Ügynökség szerverei ellen. A zsarolók ötmillió dollárt követelnek azért, hogy a birtokukba került dokumentumokat feloldják, illetve hogy ne hozza nyilvánosságra azokat.
Beszámoltunk róla, hogy a Honvédelmi Minisztérium (HM) közleménye szerint felmentették Pachner Róbertet, a VBÜ vezérigazgatóját, és helyére Simon Attila vezérőrnagyot nevezték ki. A döntés hátterében az ügynökséget ért hekkertámadás állhat.
Kapcsolódó: Vadai Ágnes: 2053-ig titkosították a hekkertámadás miatt összehívott nemzetbiztonsági bizottság ülését
Orbánék egy ügynököt neveztek ki a Szuverenitásvédelmi Kutatóintézet élére
Miután a magyar katonai anyagok már az internet zárt részén is elérhetővé váltak Katrein Ferenc közölte, hogy
a kormányzati rendszer sérülékenysége jelentős problémákra világít rá,
különösen mivel Magyarország NATO-tagként köteles megfelelni a szövetség biztonsági elvárásainak.
„Ami a beszerzési ügynökségnél történt, egy hatalmas felkiáltójel arra vonatkozóan, hogy valami nagyon nem stimmel a rendszerben”
– hívta fel a figyelmet a szakember, jelezve azt is, hogy nem érti, az UD Zrt. egyik alapítója és egykori III/III.-as ügynök, Horváth József miért lett a Szuverenitásvédelmi Kutatóintézet vezetője, de azt sem érti, hogy egyáltalán mi az intézetnek a feladata. Hozzátette, hogy bár Horváthot jó szakembernek tartja,
aggályos, hogy a rendszerváltás után Magyarország nem szakította meg teljesen a múltbeli titkosszolgálati struktúrákkal (!).
Bekeményít az Orbán-rezsim ÁVH-ja
Arra is figyelmeztetett, hogy egy új törvénytervezet lehetővé tenné, hogy a Nemzeti Információs Központ minősített adatokat osszon meg a Lánczi Tamás vezette Szuverenitásvédelmi Hivatallal (SZVH). Magyarul:
Orbán Viktorék ÁVH-ja ezentúl hozzáférhetne a titkosszolgálati anyagokhoz is.
A szakember jelezte, ez nemcsak a magyar állampolgárok és vizsgálat alá vont szervezetek számára lehet kockázatos, hanem a partnerszolgálatok bizalmát is alááshatja. Az ilyen információk megosztásához a partnerszolgálatok hozzájárulása is szükséges, ami további kérdéseket vet fel – mutatott rá Katrein.
Kapcsolódó:
Törvényt sértett Orbánék ÁVH-ja, ennek súlyos következménye lesz
Eljött a pillanat, amitől sokan tartottak: Kegyetlenül lesújtott Orbán bosszúhivatala
Szerdán kapott rémisztő hírt Orbán: Jön az újabb eljárás Magyarország ellen
Ez kemény: Kiderült, mennyi közpénzt tapsolt el a Fidesz Orbánék ÁVH-jára
Rákosi is megnyalná mind a tíz ujját: Orbánék egy nehézsúlyú ügynököt neveztek ki fontos pozícióba