Mindenkit átvágott az Orbán-kormány: Döbbenetes számok érkeztek a magyarországi áram áráról

Sikítanak a magyar vállalkozások.

Hétfőn délután a 4-5 óra közötti idősávra 800 eurós, vagyis újra rendkívül magas áramár alakult ki Magyarországon a nagykereskedelmi villamosenergia piacon. Ez messze magasabb az összes európai ország azonos órában mért átlagáránál. Az egész napos átlagár 243 euró lett, azaz

a harmadik legmagasabb ár Európában (!).

Ennél minimálisan csak a román és a bolgár átlagár magasabb az egész kontinensen – írta a portfolio.hu.

Megírtuk, hogy hiába „rezsicsökkentés” van nálunk, azért mégis itt a legdrágább az áram, és még a vésztartalékokhoz is hozzá kell nyúlni.

Hétfő óta azonban már hazánkban a legdrágább az áram egész Európában, ráadásul akkora a hiány, hogy a vésztartaléknak számító olaj-gázolaj tüzelésű áramtermelőket is bekapcsoltatták.

Rosszabb az idő persze, de…

A szélcsendesebb és borongósabb időjárás múlt héten több napig sorozatosan rendkívül magas áramárakat okozott a térségben. Így Magyarországon, Romániában, Bulgáriában és Horvátországban is. Ezekben az országokban alakult ki az esti fogyasztási csúcsok idején a legmagasabb órás áramár.

Magyarországon több napig 800-900 eurós napi értékek voltak érvényesek, múlt hétfőn és kedden az egész nap esetén is a

legmagasabb átlagár volt érvényes,

Majdnem ugyanez történt november 18-án is.

Kinek a legrosszabb?

Ezeket a nagyon magas árakat azok érzik meg a pénztárcájukon, akik nem fix, hanem a piaci árakat lekövető indexált áramvásárlási szerződéssel rendelkeznek. Jellemzően nem a lakossági felhasználók. A portál információi szerint a magyarországi vállalati kör nagyobb része most ilyen konstrukció szerint vásárolja az áramot. Így tehát rajtuk üt a legnagyobbat a kialakult helyzet.

Kapcsolódó: Borul a bili: Csúnyán rászedték a magyar cégeket Németh Szilárdék a „rezsicsökkentéssel”

Az év elejétől számolt napos zsinórárak átlaga hazánkban 95 euróra emelkedett, ami a legmagasabb Európában. Ráadásul a német 75 eurós árhoz képest ez 20 euróval több, amely már

érdemi versenyképességi hátrányt jelent (!).

Franciaországhoz képest pedig 42 eurós a magyarországi felár. A portál emlékeztetett, hogy a mostani adatok nem javulást, hanem romló tendenciát mutatnak az első félévhez képest.

Valódi Hírek