Somkuti Bálint botránya Orbán Balázsén is túlmutat.
Somkuti Bálint szembeköpte ’56 hőseit
„Aki a túlerőt nem ismeri fel, az nem hős, hanem bolond!”
– írta Facebook-oldalán Somkuti Bálint, a Szuverenitásvédelmi Hivatal Kutatóintézetének alkalmazottja az ’56-os forradalom és szabadságharc leverésének évfordulóján. Bejegyzéséhez egy korabeli pesti utcaképet illesztett. Ez már Somkuti módosított bejegyzése volt, ugyanis alig egy perccel korábban még azt írta ki:
„Aki a túlerőt nem tiszteli, az nem hős, hanem bolond”
– szúrta ki a Gulyáságyú Média.
Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója és Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter után most Somkuti Bálint miatt magyarázkodhat Orbán Viktor.
Tovább görgetik a botrányt
Somkuti Bálint arccal és névvel vállalja, hogy a Szuverenitásvédelmi Hivatalban, egész pontosan annak kutatóintézetében dolgozik. A Szuverenitásvédelmi Hivatal külön közleményben adta hírül, hogy hozzájuk igazolt. Az intézetet
a korábbi pártállami belső elhárítás, a III/III-as ügyosztály tisztje, Horváth József vezeti.
Somkutinak volt már egy botrányos kijelentése 1956-ról, amikor azt fejtegette, hogy jó hogy nem támogatott minket a Nyugat 1956-ban, mert
akkor úgy jártunk volna, mint az ukránok.
Somkuti Bálint bejegyzését a közösségi médiában itt nézheted meg:
Orbán Viktor kínos helyzetbe került október 23-a kapcsán
Megírtuk, hogy egyik legnehezebb beszéde volt a miniszterelnöknek az idei október 23-i rendezvényen. Orbán Balázs botrányos ’56-os mondatai után ez nagyon kellemetlen volt Orbán Viktornak, hiszen politikája érdekébe állítja évtizedes távlatban is 1956 emlékét. Korábban még a Kelet és Nyugat közti választásként írta le a forradalmat. Az elmúlt években viszont Brüsszellel száll szembe és Moszkvával kokettál.
A szerdai megemlékezés és beszéd Szijjártó Péter leleplező interjúját követően még kellemetlenebb a kormányfő számára. A külügyminiszter az orosz állami hírügynökségnek adott nyilatkozata szerint a magyar külügyminiszter azt mondta, hogy 2021 végén meg kellett volna fontolni az oroszok ajánlatát. Ebben azt követelték, hogy a NATO az 1997 előtti határai mögé vonuljon vissza, ami egyet jelentett volna azzal, hogy kivonják a nálunk állomásozó csapatokat.