Az EP jelentéstevője kimondta: Magyar Péter hasonló narratívával rendelkezik, mint Orbán

Lassan kezd leesni Európában is.

Orbán Viktorhoz hasonlította Magyar Pétert az Európai Parlament magyar jogállamisági jelentéstevője, Gwendoline Delbos-Corfield. A francia zöldpárti politikus sok hasonlóságot vélt felfedezni a kormányfő és a Tisza Párt vezéralakja között.

Delbos-Corfield az Euronewsnak hangsúlyozta: kellő óvatossággal kell kezelni azt, ha valaki a Fideszből és Orbán köréből érkezik. Megjegyezte, „nem jó hír”, hogy Magyar nem akar belemenni a viták során a jogállamiság kérdésébe. Emlékezetes, hogy ez okozza a legtöbb aggályt a közösségben Magyarország kapcsán, és emiatt (is) mondhattunk búcsút az EU-s források jelentős részének.

Magyar Péter emellett nem válaszol arra, miképp akarja megoldani az országgal szemben folyó eljárásokat – mutatott rá a francia politikus.

„Talán kevésbé offenzív szereplő, mint Orbán, de mégis kicsit hasonló narratívával rendelkezik”

– mondta Delbos-Corfield. Hozzátette: hazánkban nagyon ijesztő folyamatok zajlanak, tekintve az aggályos szuverenitásvédelmi törvényt, az LMBTQ-ellenes orbáni propagandát, valamint az irreális mértékű fideszes kampányköltést és az orosz befolyást. A kampányköltésről szót ejtve a portál megjegyezte, hogy Orbán Viktorék több pénzért hirdettek a közösségi médiában, mint az Európai Néppárt, vagy mint az összes német párt együttesen.

A leköszönő francia politikus azt üzente utódjának, hogy mindig emeljen szót a jogállamiság védelméért, valamint bízzon a magyarországi civil szervezetekben, mert ők első kézből tudnak beszámolni a magyar jogállamiság leépüléséről.

Gwendoline Delbos-Corfield a magyar miniszterelnökről

A legrosszabbat sikerült megakadályoznia az Európai Parlamentnek, ám nem tudták megállítani Orbánt azon az úton, amelyen elindult. A közösség ugyanakkor nagy hangsúlyt fektetett és fektet majd az újságírók, bírák, a civil társadalom, valamint mindazok támogatására, akik nehéz helyzetben vannak Magyarországon. Minderről a Magyarország jogállamisági helyzetével foglalkozó politikus beszélt egy áprilisi interjújában.

Mint mondta,

„Magyarország több mint tíz éve úgy teszi próbára az EU jogállamisági eszköztárát, akár egy törésteszt az autót”.

Ugyanakkor hazánk intő jelként szolgált az EU-nak, hogy a jogállamiságot védelmezni kell, ehhez pedig használhatja a rendelkezésre álló eszközöket – fűzte hozzá.

Kapcsolódó: Elfogyott a türelem: Megf0jtaná az orbáni kígyót az EU, az utolsó eszközt is bevethetik

Orbán Viktor és a soros elnökség

Az információk szerint Ausztria támogatja Belgium felhívását, azaz hogy folytatódjon a 7-es cikkely szerinti bizalmatlansági eljárás Magyarországgal szemben. Az EU soros elnökségét jelenleg betöltő nyugat-európai állam aggódik a közelgő magyar soros elnökség miatt, így rendkívüli lépéseket sürget a közösségnél. Belgium arra kérte az Európai Unió tagországait, fontolják meg, hogy folytatódjon a hazánk szavazati jogának elvételére irányuló eljárás.

„Olyan Európánk van, amely nehezen halad előre, sajnos néhány államban – különösen egy államban – megfigyelhető az egyre intenzívebb tranzakciós, blokkoló és vétóköteles hozzáállás”

– fogalmazott a minap Hadja Lahbib belga külügyminiszter.

Kapcsolódó:

Orbán megmenti Európát: Szentmisével készül Magyarország EU-elnökségének nyitónapján

Most fog igazán felforrni a levegő: Bekeményít Ausztria Orbán ellen, érik a gigászi csapás

Valódi Hírek