Mégsem vennék át fenntartóként.
A Gábor Dénes Egyetem (GDE) visszatáncolt: a szülői fórumon bejelentették, hogy mégsem veszik át fenntartóként a budapesti általános iskolát. A döntést meg is indokolták.
A 24.hu értesülései szerint a GDE visszalép a XII. kerületi Tamási Áron Általános Iskola és Gimnázium fenntartói jogának átvételétől. Csütörtök délután tanári fórumot tartottak, ahol az egyetem képviselői jelentették be mindezt. Azt is közölték, hogy a visszalépésről szóló hivatalos bejelentést hétfőn fogják megtenni.
Mint elmondták, azért jutottak erre a döntésre, mert az erőteljes tiltakozások miatt
már nem számítanak arra, hogy a Belügyminisztérium áldását adja az iskola átvételére.
Beszámoltunk arról, hogy az alapítványi Gábor Dénes Egyetem (GDE) venné át az állami fenntartó Közép-budai Tankerületi Központtól a Tamási Áron Általános Iskola, Gimnázium és Német Nemzetiségi Gimnáziumot. A fenntartóváltás egyúttal azt is jelentené, hogy
a szülőknek borsos árat kéne fizetniük az eddigi állami iskolában.
Csak a kifutó évfolyamoknak és a német nemzetiségi tanulóknak maradna meg az ingyenesség. A többieknek 100-150 ezer forintos havi tandíjat kellene fizetni.
Nem ez az egyetlen veszélyben lévő iskola
Beszámoltunk arról, hogy eddig 60 középiskolával kapcsolatban érkezett fenntartóváltozási kérelem a Belügyminisztériumhoz. Úgy tűnik, ahogy az egyetemeket alapítványokba szervezték ki,
a gimnáziumok esetében is ez a terv.
A budapesti Szinyei Merse Pál Gimnázium volt az első, amely – 2023 márciusában – az alapítványi fenntartású Óbudai Egyetemhez (ÓE) került. Az Óbudai Egyetem belendült: a Szinyei után több középiskolát is átvenne.