A gyerekeit állítólag ki kellett menekítenie az iskolából, mert „fasisztázták” őket.
A Mandiner nevű fideszes propagandalapnak adott „interjút” a magát Philipnek hívató Rákay Kálmán nevű NER-vállalkozó.
A nagy mesemondó az interjúban egyebek mellett arról magyarázott:
„A kampányban napi rendszerességgel zaklattak bennünket, filmezték a házunkat, drónoztak, s a feleségemet és engem is többször halálosan megfenyegettek. Ez mind annak az aljas, mocskos, igaztalan balos hergelésnek a következménye, amit alapvetően ellenem s rajtam keresztül a kormányzó párt ellen folytatnak.
Azt persze soha nem irigyli senki, mennyi munka van a sikerek mögött, ahogy az sem izgat senkit, hogy közvetve és közvetlenül hány embernek adunk munkát, s hogyan segítettünk egzisztenciálisan több tucat családot, mondjuk, a koronavírus-járvány idején.”
A csúnyán megbukott, Aranybulla című sorozatát ért kritikák kapcsán „Philip” azt állította, hogy a Petőfi-filmmel kapcsolatos elfoglaltságai miatt a sorozat írásában nem vett részt, a kreatív stábnak se tagja, és csupán egyike a négy társproducernek, így nehezményezi, hogy leginkább rajta csattannak „az utóbbi hetek ocsmány kritikái”.
Az Aranybulla című sorozatot kritizálók jelentős részét „haladároknak” tartja, aki gyűlöletből írtak a „szegény Aranybulláról”, ami egy „ártatlan dokumentumfilm-sorozat”.
A támadások mögött Philip szerint a
„hazánkat dollárért elárusító, hangadó balliberális értelmiségihorda áll.”
Rákay azt is leszögezte: nincs pozitív véleménye a magyar filmgyártás Andy Vajna kormánybiztossága által fémjelzett éveiről, amikor kevés történelmi film készült.
Vagyoni helyzetéről szólva „sikeres vállalkozásairól” magyarázott, melyekhez szerinte a cégei nem kaptak állami szerződéseket.
Rákay az interjúban arról is mesél, hogy gyermekeit állítólag ki kellett menekíteni „egy iskolából, ahol a diákok fasisztázták őket a tanárok passzív asszisztálásával”.
Ezzel együtt is folytatja munkáját, beleértve a Megafon nevű fideszes propagandaszervezetet.