Kell a pénz.
A 24.hu információi szerint döntés született arról, hogy a kormány feléleszt egy évekkel ezelőtt megszüntetett,
korrupcióellenes testületet
annak érdekében, hogy Magyarország újabb gesztust tegyen az Európai Bizottság felé a helyreállítási és a felzárkóztatási források megszerzéséért folyó brüsszeli tárgyalások során.
Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter a múlt héten jelentette be, hogy az Orbán-kormány a megegyezés érdekében négy területen konkrét engedményeket tesz. A kabinet ígéretet tett többek között arra, hogy az uniós és a magyar költségvetésből finanszírozott közbeszerzéseknél is 15 százalék alá csökkentik az egyszereplős tenderek arányát.
A felajánláscsomagban szerepelt az is, hogy a parlamentben visszafogják a gyorsított jogalkotás arányát. Ennek érvényességét a héten a kataszabályozás
egy nap alatt átvert
módosításával rögtön illusztrálni is tudták.
A napokban megszületett kormányhatározat értelmében minden esetre ezeken a felajánlásokon túl újraindítják azt az úgynevezett
antikorrupciós munkacsoportot is,
amely 2012 és 2014 között már működött az akkori Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium égisze alatt.
Az, hogy szükség van a korrupcióval kapcsolatban is felmutatni valamit, a múlt héten kiadott uniós jogállamisági jelentés is igazolja. A dokumentum szerint az utóbbi években a magyar korrupcióellenes stratégia legtöbb intézkedésének végrehajtását elhalasztották, új stratégiát pedig nem jelentettek be.