Azt gondolják, mindenkinek joga van a véleményéhez.
„Nem örülünk annak, hogy Petry Zsolt elveszítette az állását. Nem tudjuk, hogy mi szerepelt a szerződésében, és azt is fontos lenne tisztán látni, hogy mit hagytak ki a vele készült interjúból, ami miatt pontosítást kért a Magyar Nemzettől”
– közölte a szerdán megjelent közleményében a Szivárványcsaládokért Alapítvány azzal kapcsolatban, hogy Petry Zsoltot kedden azonnali hatállyal menesztette a Hertha Berlin a Magyar Nemzetben megjelent interjúja miatt.
Mint írják: azt gondolják, mindenkinek joga van ahhoz, hogy elmondhassa a véleményét, és „a család az család” kampány éppen azért indult, hogy beszélgessünk annak a sok-sok magyar családnak a helyzetéről, akiket megbélyegeznek és hátrányosan érintenek a tavaly karácsony előtt elfogadott törvénymódosítások.
„A párbeszédhez pedig az is hozzátartozik – sőt, sokszor épp attól lesz igazán hasznos – ha időnként nem értünk egyet a másikkal”.
Hozzáteszik, ha lehetőségük lenne beszélgetni Petry Zsolttal, elmondanák neki, hogy Gulácsi Péter nemcsak “a homoszexuális, transzvesztita és egyéb nemi identitású emberek” mellett áltt ki felszólalásával, hanem amellett is,
„hogy minden kisgyermeket nevelő magyar családnak azonos lehetőségek, jogok és támogatás járjon. Mert ez a célja a #acsaládazcsalád kampánynak, és csak így lehet biztosítani, hogy a gyermekeink azonos esélyekkel induljanak az életben.”
„Elmondanánk neki, hogy ebben hinni szerintünk nem “politikai megnyilvánulás”, hanem emberi jogi kérdés. Arról is szívesen beszélgetnénk vele, hogy elmondhatja-e a véleményét egy sportoló közéleti, társadalmi kérdésekről. Szerintünk igen, és bár Petry Zsolt kritizálta emiatt Gulácsi Pétert, végső soron ő maga is ezt tette a Magyar Nemzetnek adott interjúban”
– írja az Alapítvány.
„Szerintünk jó lenne egy olyan országban élni, ahol nem azt tartjuk számon, hogy ki-mit gondol a világról, hanem együtt tudunk drukkolni mindenkinek, akinek ott a mezén a piros-fehér-zöld. (…)
A “család az család” kampánnyal éppen azért dolgozunk, hogy higgadt, a másik szempontjaira odafigyelő, megbízható kutatásokon alapuló párbeszéd induljon. Mert a családok nagyon sokfélék lehetnek, de valamiben mindannyian egyetértünk: a legjobbat akarjuk a gyermekeinknek” – zárul a közlemény.