Ez nem Oroszország, ő pedig nem Szijjártó vagy Tiborcz István.
„Én világéletemben minden tettemért vállaltam a felelősséget. Én az életem során soha senkiben semmilyen kárt nem tettem” – mondta Fekete-Győr András az ellene indított büntetőeljárás első tárgyalása után.
A Momentum elnöke és elnökjelöltje és Szarvas Koppány Bendegúz ellen hivatalos személy elleni erőszak miatt emelt vádat az ügyészség, mivel egy 2018 decemberi tüntetésen Fekete-Győr egy füstgránátot dobott két rendőrsorfal közé, miután a rendőrök felszólítás nélkül könnygázt lőttek az emberek arcába.
Az ügyészség még szeptemberben indítványozta, hogy tárgyalás nélkül, büntetővégzéssel szabjon ki a bíróság 1 év és 6 hónap, 3 év próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztést Fekete-Győrre. A pártelnök viszont tárgyalást kért.
A Momentum elnöke elmondta, soha senkiben nem tett kárt, senkinek sem akart ártani és senkit nem bántott a 2018 decemberében az ún. rabszolgatörvény miatt kitört tüntetéshullám során sem.
Elmondása szerint a fideszes ügyészség két dolgot tévesztett el: az országot és a házszámot.
„Nem Oroszországban vagy Fehéroroszországban vagyunk, ahol prominens politikusokat célszerű rács mögé juttatni és büntetőeljárás alá fogni”
– mondta Fekete-Győr, aki Alekszej Navalnijt hozta fel példaként, az orosz ellenzéki politikus ugyanis nemrég három és fél év börtönre ítélték Oroszországban.
„És eltévesztették a házszámot is, mert én Fekete-Győr András vagyok, nem pedig Polt Péter, aki a magyar bűnt pártolja, aki a magyar korrupciót pártolja”
– jelentette ki a Momentum politikusa, hozzátéve, ő nem Szijjártó Péter és nem is Tiborcz István.
Fekete-Győr szerint a momentumosokra láthatóan egyre inkább „rákapaszkodott a rendszer”, mivel az utóbbi hetekben több fiatal aktivista ellen is eljárás indult, amiért jachtparkolót festettek fel a Külügyminisztérium elé, illetve Szemző Áron ellen is, aki zebrát festett fel egy budakeszi iskola elé.
Arról azonban, hogy a tárgyaláson mi történt Fekete-Győr András nem árult el részleteket.