Nahát.
Az egész világon egyedülálló Magyarország helyzete koronavírus-ügyben – írja a Johns Hopkins Egyetem tanulmánya alapján a Portfolio.hu.
Eszerint Magyarország az egyetlen ország a világon, ahol
10 százalék feletti
a halálozási ráta úgy, hogy ez nem társul a világátlaghoz képest
- sem alacsony egy főre jutó GDP-vel,
- sem túlterhelt egészségügyi rendszerrel.
Miközben a világ országainak többségében 5 százalék alatti a halálozási arány, azaz az elhunytak száma az azonosított betegekhez képest, van néhány ország, ahol a 10 százalékot is eléri vagy meghaladja ez a mutató.
Magyarországot ebben az összehasonlításban olyan, alacsonyabb fejlettségű országok közé sorolják, ahol mind az egészségügyi, mind a járványügyi ellátás színvonala elmarad a világátlagtól.
Ilyen országok
Jemen, Libéria vagy Antigua és Barbuda.
A lap elemzése szerint ha Magyarországon kétszer ennyi beteget diagnosztizáltak volna, akkor a halálozási ráta csak 6,5 százalék lenne, ami már beleillene a világátlagba.
A valós halálozási ráta megítéléséhez fontos lenne pontosabban látni a fertőzések és a halálozások arányát, hogy a szakértők a valósághoz közelibb képet kaphassanak a járvány alakulásáról.
Az országos reprezentatív felmérés adatai azonban megerősítik, hogy kifejezetten sok beteget nem sikerült detektálni, a felmérés szerint ugyanis Magyarországon
30-80 ezer
koronavírusos beteg lehetett, ami legalább tízszeres különbség a diagnosztizáltakhoz képest.
További részletek >>erre<<.