Dobrev Klára keményen kiosztotta Csányi Sándort. Azt is megüzente, mi lesz a következő lépésük, ha az OTP nem engedi el azt az adóst, aki már minden kötelezettségét teljesítette a bank felé.
Dobrev Klára, a Demokratikus Koalíció (DK) elnöke csütörtökön kemény üzenetet küldött Csányi Sándornak, az OTP elnökének, miután a bank továbbra is zaklatja az egyik ügyfelét. Mária ugyanis hiába teljesítette minden kötelezettségét a bank felé,
a behajtók továbbra is több millió forintot követelnek tőle,
egy jogerős bírósági ítélet ellenére is.
Csányi kezében van a lehetőség, hogy pontot tegyen az ügy végére
Dobrev Klára levelében azt írta, hogy amíg az OTP a paragrafusokat csűri-csavarja, addig Mária a jogtalan követelés miatt szenved, mert nem kerülhet le a negatív adóslistáról. A DK elnöke figyelmeztette a bankvezért, hogy egy igazságtalan követelés mögött mindig ott van egy emberi sors, és megvan a lehetősége, hogy pontot tegyen ennek az ügynek a végére.
Arra kérte Csányit, hogy hajtsák végre a bíróság ítéletét, és ne követeljenek többet egy olyan asszonytól, aki már rég teljesített. Amennyiben ez nem történik meg, úgy
a DK jogi eljárásban fogja támogatni a szerencsétlenül járt asszonyt az igaza érvényesítésében.
Dobrev Klára levelét Csányi Sándornak alább közöljük:
„Tisztelt Csányi Sándor!
Mária története megrázó. Nem azért, mert különleges lenne – hanem mert fájóan ismerős.
Egy történet, amelyben egy ember becsülettel teljesíti a vállalt kötelezettségeit az OTP felé, mégis újra és újra falakba ütközik. Ez tipikusan az a történet, amelyben a legerősebb nem hajlandó meghallani a leggyengébb szavát.
Mária hitelt vett fel az Önök bankjától, az OTP-től. A hitelt visszafizette, időben, tisztességesen, minden kamattal együtt. A tartozása tehát megszűnt. De az OTP mégsem engedi el.
Újra követelnek tőle. Úgy, hogy egy jogerős bírósági ítélet már kimondta: a bank követelése jogtalan.
A jogászaik egy világos, egyértelmű bírósági ítéletet sem tudnak megfelelően értelmezni, helyette úgy tesznek, mintha Önökre ez nem vonatkozna.
És míg az OTP a paragrafusokat csűri-csavarja, addig Mária a jogtalan követelés miatt szenved, mert nem kerülhet le a negatív adóslistáról. Pedig ő nem akar háborút egy bankkal, csak nyugodtan, tisztességesen élni.
Tisztelt Csányi Sándor!
Egy igazságtalan követelés mögött mindig ott van egy emberi sors. És az Ön kezében most ott van a lehetőség, hogy pontot tegyen ennek az ügynek a végére.
Jogi eszközökkel is támogatni fogja a DK Máriát
Arra kérem, hogy hajtsák végre a bíróság ítéletét, és ne követeljenek többet egy olyan asszonytól, aki már rég teljesített. Engedjék el Máriát az OTP fogságából, hiszen a bíróság már kimondta: jogtalan a követelésük.
Ha nem teszik meg, készen állunk arra, hogy újabb jogi eljárásban érvényesítsük az ítéletet, Mária mellett állunk, segítjük ebben a küzdelemben. Mert profit nem lehet fontosabb az emberségnél.
Arra kérem Önöket, hogy vegyék fel a kapcsolatot Máriával, és rendezzék ezt az ügyet végre úgy, ahogyan azt mindenki elvárhatja egy felelős pénzintézettől.
Jogászaink megvizsgálták az ügyet, a részletes jogi szakvéleményt eljuttatjuk az ügyben illetékes bankfiókba és természetesen Önökhöz is.
Tisztelettel:
Dobrev Klára
a Demokratikus Koalíció elnöke”
(Dobrev Klára/ Facebook)
Kapcsolódó: