Figyelmeztettek: Kétnapos razziát tart a rendőrség a héten

Nem éri meg száguldozni.

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Rendőr-főkapitányság a Roadpol Speedmarathon mintájára ismét megrendezi a Vég-sebesség elnevezésű sebesség-ellenőrzési kampányt – írta meg a police.hu.

A gyorshajtás visszaszorítása a cél

A gyorshajtás visszaszorítása érdekében valamennyi sebességmérő eszközt bevetnek.

A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei akció támogatására mérőeszközöket biztosítanak a velük szomszédos Borsod-Abaúj-Zemplén és Hajdú-Bihar Vármegyei Rendőr-főkapitányságok közlekedési szervei is, így

a megye teljes területét lefedik két napon át.

Jók a tapasztalatok

Mint írták: a tapasztalataik azt mutatják, hogy az előre meghirdetett sebesség-ellenőrzési napokon

az ellenőrzött járművezetők 95 százaléka az előírásoknak megfelelő sebességgel közlekedik.

A Vég-sebesség elnevezésű kampányt 2025. június 12–13-a között tartják.

Az ellenőrzési helyek kijelölésére a rendőrség baleseti adatai és a közutakat kezelő önkormányzatok tapasztalatai mellett a lakosság véleményét is szeretnék figyelembe venni.

Ezért várják a javaslatokat arról, hogy hol legyenek sebesség-ellenőrzési pontok. 2025. június 10-én 16 óráig várják az ötleteket a [email protected] e-mail címre.

A rendőrök elsődleges célja a sebességtúllépés veszélyességének tudatosítása.

Valamint a személyi sérüléssel járó közúti balesetek megelőzése, a megye útjain a közlekedés biztonságosabbá tétele.

(Kiemelt képünk illusztráció)

Valódi Hírek