Stephan Hawking már 30 éve megmondta, mi fog történni. A jóslatai valóra váltak.
A tudós 30 éve figyelmeztetett, mi meg rohantunk a szakadék felé
Miközben az emberek még csak az internet betárcsázásával küzdtek, Stephen Hawkin már 1995-ben látta, hova tart az emberiség. A tudós zseni nem tévedett nagyot.
Hawkin előrejelezte a mesterséges intelligencia (MI) térhódítását, az űrturizmust, az adat-vezérelt társadalmat és az emberiség önsorsrontó hajlamát. És mit ad Isten: 2025-re ezek szinte kivétel nélkül valóra váltak.
A modern Eistein már akkor arról beszélt, hogy a digitális világ a „bankárok és pénzemberek” kezébe kerül. Ezt ma úgy hívunk, hogy Big Tech.
Azt is megjósolta, hogy az MI és az okoseszközök beszivárognak a mindennapokba.
Nem volt olyan terület, amit ne látott volna előre.
A kvantumproféta sötétebb jövőképpel is szolgált
Hawking szerint a nukleáris háború, az éghajlati katasztrófák, az erőforrások kimerülése és a globális válságok egyszerre fenyegetnek minket. Úgy vélekedett, hogy
legkésőbb 2600-ra el kell hagynunk a Földet,
különben az emberiség a saját szemétdombján fullad meg.
A világvége persze nem holnap jön, de ha így haladunk, közelebb van, mint hinnénk. És nem, nem az utolsó fekete lyuk elpárolgása lesz a legnagyobb baj, hanem a közöny, a mohóság és a döntéshozók rövidlátása.
A brit tudós előre látott egy olyan világot, amelyben a technológia csodát és pusztítást is hozhat.
Ki volt Stephen Hawking?
Hawking világhírű elméleti fizikus, kozmológus és tudományos ismeretterjesztő volt, aki leginkább a fekete lyukakról és az univerzum eredetéről szóló elméleteiről ismert.
Legnagyobb tudományos hozzájárulása a Hawking-sugárzás elmélete,
amely szerint a fekete lyukak kvantummechanikai hatások miatt fokozatosan elpárolognak.
21 éves korában ALS-t (amiotrófiás laterálszklerózis) diagnosztizáltak nála, ami idővel teljes mozgás- és beszédképtelenséghez vezetett, de szintetizátor segítségével tovább dolgozott és előadott. 2018. március 14-én hunyt el, 76 éves korában.
Kapcsolódó:
Bill Gates elárulta: Ezt a három szakmát nem veszélyezteti a mesterséges intelligencia
(Index nyomán)