Hivatalos: Végleg eldőlt Polt Péter sorsa

Megpecsételődött a legfőbb ügyész jövője.

Kövér László hivatalos bejelentést tett Polt Péter legfőbb ügyész sorsáról

Kövér László fideszes házelnök elismerte, hogy valóban Polt Péter legfőbb ügyészt jelölik alkotmánybírónak. Az Országgyűlés elnöke a Kapuváron megtartott lakossági fórumán beszélt minderről. Polt pedig

„kiváló alkotmánybíró lesz”

– jelentette ki magabiztosan Kövér László a Gulyáságyú Média azon kérdésére, hogy mi az oka annak, hogy az eddigi legfőbb ügyészt, Polt Pétert jelölik az Alkotmánybíróságba.

Senkit sem hagynak „az út szélén”

Beszámoltunk róla, hogy a 24.hu és a 444 is úgy értesült, a Fidesz Polt Pétert jelölné az Alkotmánybíróság élére. Az Orbán Viktorék büntetlensége fölött 24 éve őrködő legfőbb ügyész ezzel egy új szerepben térne vissza: az ország egyik legfontosabb jogi intézményét vezetné, akár 12 évig. A 24.hu úgy tudja, Hende Csaba is képbe került alkotmánybíróként, akit egyébként áprilisban váltotta le a Fidesz a szombathelyi körzet éléről.

Kapcsolódó: Hivatalos: Kivágták a fideszes nagyágyút, Orbán eltávolította volt honvédelmi miniszterét

Az ellenzék tiltakozik a döntés ellen

A Demokratikus Koalíció az üggyel kapcsolatban arra hívta fel a figyelmet, hogy

Polt Péterrel egy újabb fideszes pártkatona kerülhet az Alkotmánybíróság elnöki székébe (!).

Sebián-Petrovszki László közleményében hangsúlyozta: a DK szerint nagyobb eséllyel jelölheti a Fidesz Donald Trump amerikai vagy Vlagyimir Putyin orosz elnököt az Alkotmánybíróságba, minthogy az ellenzéki pártok jelöltjeit megválassza a fideszes kétharmad.

„Ezért egyszer és mindenkorra világossá tesszük: soha nem fogunk senkit jelölni olyan fideszes testületekbe, mint az Alkotmánybíróság, amely szinte minden döntésével a Fidesz politikai érdekeit szolgálja”

– húzta alá az ellenzéki politikus.

Mi történik? Fideszes káderekkel pakolták tele az egész Alkotmánybíróságot

A DK politikusa közölte: az AB tagjait nem a pártok közötti konszenzussal, hanem kizárólag Orbán megrendelésére, fideszes pártkatonákkal töltik fel, ezért nem asszisztálunk a színjátékhoz.

„Akár Polt Pétert, akár más pártkatonáját jelöli a Fidesz alkotmánybírónak, akkor az AB-t az új tagok felvétele helyett inkább fel kell oszlatni!”

– jegyezte meg.

„Baloldali, demokratikus pártként

elutasítjuk a jobboldali egypártrendszert, és nem ismerjük el a Fidesz áldemokratikus intézményeit.

Mi azért dolgozunk, hogy Magyarország újra demokratikus, igazságos és európai ország legyen. Mert baloldalinak lenni nem divat kérdése!”

– hívta fel a figyelmet.

Kapcsolódó:

A DK nem asszisztál a Fidesz színjátékához: Polt Péterrel végképp betennék a kaput az Alkotmánybíróságon

Nem kirúgják, előléptetik: új trón várhat Polt Péterre az Orbán-rezsimben

Nagy váltásra készülhet Orbán: Megvan, ki lehet Polt Péter utódja

Valódi Hírek