Videóval: Kifütyülték, majd elmenekült a megriadt Nagy István, miután elkergették a dühös emberek

Nagy István Bábolnán próbálta nyugtatni a dühös embereket, akik kiakadtak, miután ott földelik el a járvány miatt leölt szarvasmarhák tetemeit.

Nagy István agrárminiszter kénytelen volt elmenekülni az emberek elől Bábolnán szerda reggel, miután kifütyülték. A politikus azért érkezett a Komárom-Esztergom megyei városba, hogy megnyugtassa az ott élőket: semmilyen veszélyt nem jelent rájuk a száj- és körömfájás-járványban meghalt szarvasmarhatetemek elföldelése.

A miniszter „nyugtatása” annyira sikertelen volt, hogy

inkább gyorsan az autójához menekült, majd elhajtott.

Ráégett a kormányra Nagy István hibás politikája

Nagy Attila Tibor politikai elemző szerint

kezd ráégni a kormányra a járvány hibás kezelése.

A politológus Facebook-bejegyzését teljes terjedelmében közöljük:

„GONDBAN A MINISZTER – ÉS NEMCSAK Ő

Kezd ráégni a száj-és körömfájás járvány a kormányra, ez jó látszott ma reggel Nagy István agrárminiszter bábolnai látogatásán. Miközben Kollár Kinga és Ukrajna uniós csatlakozása ügyében nagyon egyértelműek, határozottak a kormány kijelentései, az egyre nagyobb károkat okozó járvány kapcsán a kormány válaszai határozatlanok.

»Ilyen még nem volt«, »ismeretlen vírussal állunk szemben«, »vizsgálódunk« típusú kormányzati kommunikáció nem túl megnyugtató az érintettek számára. Ez jól látható volt ma reggel a Partizán reggeli közvetítésén is.

A miniszter – a polgármester kérésére – néhány mondatot szólott az állati dögtemető ellen tiltakozó helyiekhez. Méltatlankodó moraj, gúnyos kacaj kísérte a kormány képviselőjének szavait. Egy olyan térségben, amely eddig a Fidesz bázisának számított.

Ha nem sikerül a hatóságoknak megfékezniük a száj-és körömfájás járványt, nemcsak az állattartók, a mezőgazdaságból élők kárai lesznek mind nagyobbak, de a Fidesz-KDNP politikai károkkal is kénytelen lesz szembenézni. Nagy István miniszter rosszul sikerült szereplése erre figyelmeztet.”

Az eredeti bejegyzést itt lehet megtekinteni:

Videón is látható, ahogy Nagy István elmenekült

Földi Judit videóján meg is lehet nézni Nagy István menekülését:

(Nagy Attila Tibor politikai elemző/Földi Judit/Facebook)

Valódi Hírek