Ukrajna hadifoglyok kivégzésével vádolja Oroszországot: Ijesztő videó került elő

Négy embert lelőttek.

Drónfelvételek szolgálhatnak bizonyítékul arra vonatkozóan, hogy az orosz hadsereg lelőtt négy ukrán katonát. Egy szakértő azt mondja, ez tiszta bizonyíték arra, hogy jogszerűtlenül ölnek meg embereket a háborúban.

Drónfelvétel készült az esetről

A Spiegel annak bizonyítékaként számolt be az állítólagos esetről, hogy a békekötés még nagyon távol lehet a két fél között. Beszámolójukban Dmitro Lubinez emberi jogi megbízottra hivatkoznak, aki a Telegramon kommentálta az említett videót.

„Drón által készített videó dokumentálja a háborús bűnt”

– írta.

A videón az látható, hogy négy ember felemelt karokkal jön ki egy szétbombázott házból, és az ellenfél parancsára a földre fekszenek. Ezt követően a férfiakat háton, majd fejbe lövik.

Az ukránok szerint az oroszok ezt rendszerszinten csinálják

Lubinez azt is elmondta, hogy véleménye szerint az ilyen kivégzések nem egyedi esetek, hanem a legmagasabb szintekről is jóváhagyott, sőt támogatott eljárásmódok.

Az AP hírügynökség egy meg nem nevezett szakértővel ellenőriztette a videót, aki azt nyilatkozta, hogy nem manipulált felvételről van szó.

Moszkva tagadja

Dimitrij Peszkov, a Kreml szóvivője azt állítja, hogy az orosz hadsereg a hadifoglyokat a nemzetközi jognak megfelelően kezeli és nem támogatja a kivégzésüket.

(spiegel.de nyomán)