Ez egyre kínosabb: Gulyás Gergely meglepő dolgokat kotyogott ki Donald Trumpról

A miniszter is megszólalt Trump vámjairól.

Gulyás elemezte a világpolitikai folyamatokat, Trump vámjairól is beszélt

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter az Európai Bizottságot bírálta az autókra kivetett 10 százalékos vám miatt.

Mint ismert, Donald Trump amerikai elnök a múlt héten tett bejelentést arról, hogy 20 százalékossal vámmal sújtaná az európai árukat. Elon Musk ugyanakkor arról beszélt, hogy ő nem javasolná Trumpnak a vámok kivetését. Közlése szerint az amerikai elnököt is tájékoztatta álláspontjáról.

Az atv.hu tudósított az Építész Klub rendezvényéről, ahol Gulyás Gergely is elmondta véleményét Trump vámjaival kapcsolatban. A miniszter a globalizálódott világgazdaságról azt mondta, ebben a versenyben Európának egy közös gazdasági térségre, közös vámhatárokra van szüksége.

Sose voltak illúzióik?

„Az egy más kérdés, hogy ami ehhez Brüsszelben politikai tartalomként társul, annak a 90 százalékával nem értek egyet, károsnak tartom, vagy olyan amihez nincs semmi közük”

– mondta miniszter.

„Nekünk sose volt olyan illúziónk, hogy az európai gazdaságnak feltétlenül jót fog tenni Trump elnöknek a győzelme”

– jelentette ki Gulyás Gergely.

Elmondta, tudták Trumpról, hogy ha megnyeri a választást, akkor a vámok is előkerülnek. Azt mondta, az elnök gazdaságpolitikai célja, az amerikai külkereskedelmi deficit csökkentése.

„Akkor nem az az első lépés, hogy azt mondom, az amerikaiakkal azonos vámot állapítok meg?”

– mondta. A miniszter ezzel arra utalt, hogy az EU megtorló vámokat helyezett kilátásba Trump intézkedései miatt.

„Akkor nem ülünk és várunk arra, hogy az amerikaiak megemeljék”

– tette hozzá Gulyás.

Gulyás szerint „abban nyilvánvalóan még Trumpnak is igaza van”, hogy az abszurd dolog, hogy az egyik oldalon 2,5, míg a másik, európai oldalon 10 százalék a vám mértéke.

Orbán Viktor miniszterelnök már a Gazdasági Évnyitó 2025 rendezvényen is elismerte, hogy „nekünk is lesz veszteségünk” az amerikai elnök vámjai miatt. Úgy vélte, hogy egy magyar–amerikai gazdasági megállapodással ezt majd „nullára tudjuk kihozni” (sic!).

Kapcsolódó:

Mi történt? Törni-zúzni kezdett Szijjártó, miközben teljesen hülyét csinált magából az EU előtt

FRISS: Azonnal lépett az EU Trump vámjai miatt, a republikánusok is az elnök ellen fordultak

Áll a bál: Az egész világon tüntettek Donald Trump ellen szombaton (+videó)

Valódi Hírek